تازه های سایت

پربازدیدها

9. بهمن 1395 - 14:27
نم نم باران یاد آور روزهای خوب کوچ کوچ عشایر
ترنم زیبای باران در زمستان پایتخت طبیعت ایران+تصاویر
پس از مدتها،صدای رعد و برق باران های استوایی سکوت دشت ها و کوههای سر به فلک کشیده سررود شمالی پایتخت طبیعت و قله های دنا و زاگرس محو شده در مه را شکست و نم نم باران در اولین روز بهمن ماه پس از چندین ماه چشم انتظاری بر لب تشنه یاسوج دوباره باریدن گرفت.

به گزارش بویرخبر،بارش بارانهای بهمن ماه زمستان 95 که با ورود سامانه سرد و ناپایدار از  جنوب غربی واردآسمان استان شده باعث ریزش نزولات الهی در شهرهای گرمسیری و حتی شهرهای کوهستانی کهگیلویه وبویراحمد در چند روز اخیر شده  و طبق نظر کارشناسان هواشناسی این سامانه پایدار تا اواخر روز یک شنبه در جو استان یکه تازی خواهد کرد.

یاسوج مرکز کهگیلویه وبویراحمد که به  پایتخت طبیعت مشهوراست امروز روحی تازه با بارش این باران های زیبای پاییزی به خود گرفته است.

از طرفی دیگرخروش رودخانه بشار و رودخانه های فصلی در یاسوج سال پرخیر و برکتی را نوید می دهد و لطافت و طراوت بارانی که پس از ماهها در پایتخت طبیعت ایران باریدن گرفته باعث خوشحالی اهالی این منطقه و شهروندان شده است.

پس از مدتها،صدای رعد و برق باران های استوایی سکوت دشت ها و کوههای سر به فلک کشیده سررود شمالی پایتخت طبیعت و قله های دنا و زاگرس محو شده در مه را شکست و نم نم باران در اولین روز بهمن ماه پس از چندین ماه چشم انتظاری بر لب تشنه یاسوج دوباره باریدن گرفت.

 بارش باران در اولین روزهای بهمن ماه سرد زمستان 95 خروشی دوباره به این طبیعت وصف ناپذیر داده  و آوای زیبای کوچ کوچ عشایر را برای مردان و زنان پیر شده عشایر به یادگار آورد.

 بنا به گزارش کارشناس هواشناسی کهگیلویه وبویراحمد با تقویت فعالیت سامانه بارشی بر روی نواحی غرب و جنوب غربی کشور که از اواخر روز جمعه هشتم بهمن بر جو استان استوار شده ، این سامانه بارشی تا روز آینده بر جو استان خود نمایی خواهد کرد.

به گفته ولی الله  بهره مند این بارندگی‌ها تا عصر روز آینده شدت پیدا می‌کند که طغیان رودخانه‌ها و آبگرفتگی معابر را به دنبال دارد.

در حالی مردم این شهر و برخی از مناطق شهرستان بویراحمد در دامنه های دنا این باران را تجربه کردند که طی روزهای گذشته هیچ بارانی در این سرزمین نباریده بود که باعث دلنگرانی دمردم این خطه بوده است.

بارش شدید باران همچنین موجب جاری شدن آبهای سطحی در کوههای اطراف و سطح خیابانهای این شهر شد و خاطرات سالهای نچندان دور را زنده کرده است.

بارش باران همچنین چهره زیبای جنگلهای اطراف این شهر و آسمان آن را از گرد و غبار پاک کرد و به آنها طراوتی دوباره بخشید.

درختان تشنه بلوط نیز به ضیافت باران رفتند تا قطرات این نعمت آسمانی مرهمی بر داغ آتش سوزی های تابستان و قطع شدن آنها در زمستان باشد.

شهر یاسوج به دلیل قرار گرفتن در دامنه کوههای دنا و همچنین ارتفاع 1870 متری از سطح دریا، برخوردار از میزان بارندگی مطلوبی در طول سال است.

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم