تازه های سایت

20. دى 1395 - 12:58

به گزارش بویرخبر،باید و نبایدهای سفر به مالزی

Malaysia.original.3050

مالزی یکی از رنگی ترین کشورهای دنیاست که به تنوع فرهنگی اش شهرت دارد و به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری آسیای جنوبی است. این کشور با وجود افراد بومی مالزی در کنار شهروندانی با تبار هند و چین از جامعه ناهمگونی برخورداراست. نفوذ فرهنگ اروپایی، عرب، ایرانی و همچنین امپراتوری بریتانیا، مالزی را حقیقتا به کشوری چند فرهنگی تبدیل کرده است که از نظر تنوع، غنی و به معنای واقعی کلمه، جهانی است. اگرچه مالزی به طور کلی مکانی آرام و بدون هیجان است و مردم مالزی رفتار بسیار دوستانه ای دارند، برای رسم و رسومات شان ارزش قایل هستند و گردشگران وقتی به آنجا می رسند، باید به این موارد اهمیت بدهند. راهنمایی های سفر به مالزی، ممنوعیت ها، باید و نبایدها مسلما سفرتان به مالزی را به تجربه ای لذت بخش در تمام طول عمرتان بدل خواهد کرد.

petronas-towers_2

ممنوعیت ها در طول سفر به مالزی

* از تماس یا عبور دادن جسمی از بالای سر کسی اجتناب کنید، چرا که این عضو، مقدس ترین بخش بدن محسوب می شود.

* یک زن هرگز نباید به راهبی دست بزند و یا به او دست بدهد. حتی اگر تصادفی لباس های شان به هم برخورد کرد، آنها باید روزه گرفته و مراسم تطهیر به جای آورند.

tropical-shoreline-of-malaysia

نبایدهای سفر به مالزی

* به سر یک بزرگسال دست نزنید. دست زدن به سر مردم کاری بی ادبانه است.

* با انگشت نشانه چیزی را نشان ندهید. به جای آن، قرار دادن انگشت سبابه دست راست روی چهار انگشت جمع شده تان، پذیرفتنی است.

* با مشت به کف دست دیگرتان نزنید، زیرا از نظر برخی مردم، عملی زشت است.

* با پاهای تان به سمت مردم و تصاویر مقدس نشانه نروید.

* اگر زن هستید در سواحل شلوار و جلیقه های جلب توجه کننده نپوشید. با لباس شنا که هرگز نباید ظاهر شوید. زنان مالزیایی معمولا با لباس به درون آب می روند و برخی از آنها روسری هم به سر دارند.

* هرگز در مکان عمومی روبوسی نکنید. رفتار عمومی در فرهنگ مالزیایی مهم است. بیشتر مردم مالزی در جمع دیگران ابراز محبت نمی کنند.

* اگر به یک فرد مسلمان از جنس مخالف، خواستید دست بدهید اما او به شما دست نداد، ناراحت نشوید. در اسلام، تماس فیزیکی بین جنس های مخالف، ممنوع است.

* به خاطر آروغ زدن، خجالت نکشید. در آداب و رسوم غذاخوردن مالزیایی، آروغ زدن پس از صرف غذا، ایرادی ندارد.

* در مورد مسائل نژادی و یا سیاسی صحبت نکنید. هردوی این مسائل، موضوعات حساسی هستند.

* هرگز درگیرکارهای غیرقانونی مواد مخدر نشوید. حکم مجازات قاچاق مواد مخدر، مرگ است.

008782-01-Banjaran-general_view_freeform-pool-mountain-view

بایدهای سفر به مالزی

* به مردها برای سلام و احوالپرسی، دست بدهید اما نه به زن ها، مگراینکه آنها خودشان پیشقدم شوند. در احوالپرسی سنتی یا سلام گفتن، با هر دو دست، دست می دهند اما دست ها محکم گرفته نمی شوند. مردم هنگام احوالپرسی با گردشگران، دست راست شان را روی سمت چپ قفسه سینه شان می گذارند، بدین معنا که من از اعماق قلبم با تو سلام و احوالپرسی می کنم.

* قبل از اینکه وارد یک خانه مالزیایی یا معبد و مساجد بشوید، کفش های تان را درآورید. مرسوم است که کفش ها بیرون از خانه درآورده و گذاشته می شوند. این کار همچنین در مورد بازدید از ساختمان های مذهبی صدق می کند.

* برای گرفتن یا دادن چیزی، از دست راست استفاده کنید. برای خوردن نیز از دست راست استفاده کنید. دادن و یا گرفتن چیزی با دست چپ، رفتار بی ادبانه ای محسوب می شود.

* قبل از سفر، تمام مدارک ضروری سفر را تهیه کرده و بیمه و گواهی سلامت تان را نیز آماده کنید.

* در مالزی دوربین، ساعت مچی، خودکار، پخش کننده نوار-رادیو قابل حمل، عطر، لوازم آرایش و فندک از پرداخت گمرکی معاف هستند. اما اگر همراه خود کالاهایی دارید که هزینه گمرکی به آن تعلق می گیرد، پس بهتر است برای واردات موقت، سپرده ای داشته باشید که هنگام عزیمت قابل استرداد باشد.

* بیشتر ارز خود را در مالزی تبدیل کنید. زیرا جابه جایی مقدار زیادی رینگیت( ارز مالزی) به داخل و یا خارج از این کشور محدودیت دارد.

buddha

* وقتی از معبد بودا بازدید می کنید، از قوانین ساده آنجا تبعیت کنید. احترام بگذارید و کلاه و کفش تان را درآورید، لباس مناسب به تن داشته باشید، لباس کوتاه نپوشید. هنگام نشستن، هرگز پاهایتان را به سمت کسی یا تصویر بودا قرار ندهید. وقتی راهب ها یا راهبه ها وارد می شوند، به احترام آنها از جای تان برخیزید.

* ابتدا با پای چپ وارد زیارتگاه و سپس با پای راست از آنجا خارج شوید. این حرکت به صورت نمادین کمال را نشان می دهد.

Untitled-1

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم