تازه های سایت

15. مهر 1395 - 9:16
سرلشکرمحمد علی جعفری فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بدو ورود به شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور در گلزار شهدای این شهر به مقام شهدا ادای احترام کرد.

به گزارش بویرخبر، سرلشکرجعفری و علی لاریجانی جهت حضور در پنجمین روز از اجلاسیه ملی 1880 شهید کهگیلویه و بویراحمد به این استان سفر کرده است.

امروز اخرین روز از اجلاسیه ملی 1880 شهید کهگیلویه و بویراحمد است و اجلاسیه نهایی کنگره نامگذاری شده است که از ساعت هشت صبح شروع و تا 12 ظهر ادامه خواهد داشت.

محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران، تاکنون سوابق درخشانی را در بخش‌های مختلف این نیرو به‌جا گذاشته است.

سرلشگر پاسدار محمدعلی جعفری متولد سال 1336 در یزد است که تحصیلات خود تا مقطع دبیرستان را در این شهرستان به پایان رساند.

وی در سال 1356، در رشته معماری در دانشگاه پذیرفته شد و فعالیت‌های سیاسی خود را نیز در همان دوران شروع کرد.

در جریان مبارزات مردم انقلابی تهران، همدوش مردم و دانشجویان در تظاهرات شرکت کرد و در آستانه پیروزی انقلاب نیز دستگیر و به زندان افتاد.

پس از ماجرای انقلاب فرهنگی و بسته‌شدن دانشگاه‌ها، در جهاد علمی دانشگاه به فعالیت ادامه داد و پس از شروع جنگ به عنوان یک بسیجی عازم جبهه‌ها شد و در سال 1360 به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد.

جعفری پس از پایان جنگ برای ادامه تحصیل به دانشگاه مراجعه کرد و در سال 1371 موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد در رشته معماری شد.

جعفری همزمان با تحصیل نیز به عنوان، مسئول عملیات ستاد مشترک و جانشین نیروی زمینی سپاه مشغول فعالیت بود و از سال 1371 مسئولیت فرماندهی نیروی زمینی سپاه را به مدت 13 سال بر عهده گرفت، که در 5 سال آخر آن، مسئولیت فرماندهی قرارگاه ثارالله تهران نیز بر عهده وی بود.

آخرین مسئولیتی که از سال 1384 تاکنون از سوی فرماندهی معظم‌ کل قوا به وی محول شده بود، راه‌اندازی مرکز راهبردی سپاه بوده است.

 

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم