تازه های سایت

24. آذر 1394 - 13:03
با بارش اولین برف در آخرین روزهای پادشاه فصلها ،چهره پایتخت طبیعت سراسر سفید پوش شد و نشانه گر روزهای خوب و با برکتی را به کشاورزان نوید داد.

به گزارش بویرخبر، با ورود یک سامانه بارش زا به آسمان کهگیلویه و بویراحمداز شامگاه دوشنبه23آذرماه بارش برف و باران در پایتخت طبیعت ایران که به شهر چشمه ساران معروف بوده باریدن گرفت و چهره این شهرهمیشه زییا سفید پوش شد.

 

طی این سامانه شهرستانهای سردسیری استان شامل دو شهرستان بویراحمد و دنا شاهد بارش برف بودند و اغلب شهرها و روستاهای این دو شهرستان سفید پوش شدند.

 

در شهرستانهای گرمسیری استان نیز همچون گچساران، کهگیلویه، باشت، بهمئی، چرام و لنده باران بارید و دشتهای تشنه این مناطق را سیراب کرد.

 

ولی بهره مند صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار ان به میزان بارندگی شبانه روز گذشته تا ساعت 9 صبح امروز در نقاط مختلف کهگیلویه و بویراحمد نیز اشاره کرد و افزود: در یاسوج 32، دهدشت 34.1، گچساران، 13.6، سی سخت 28، قلعه رئیسی 47،  امامزاده جعفر 18.6، لیکک 25.2، چرام 30، باشت 28، منطقه آبدهگاه 40 ، لنده 43 میلی متر بارندگی گزارش شده است.

 

وی اظهار کرد: ازابتدای سال زراعی جاری در یاسوج ۱۳۷، سی سخت ۱۵۷، گچساران ۱۰۴، دهدشت ۱۷۲ و لیکک۱۷۵ میلیمتر باران باریده است.

 

وی، میانگین بلند مدت بارش را در یاسوج ۸۱۷، سی سخت ۶۹۱، گچساران ۴۳۷، دهدشت ۴۹۰ و لیکک ۳۷۹ میلیمترعنوان کرد.

 

بهره مند گفت: همچنین یاسوج و سی سخت طی ۲۴ ساعت گذشته با صفر درجه سردترین و امام زاده جعفر با ۲۳درجه سانتیگراد گرمترین مناطق استان بودند.

 

رئیس مرکز پایش هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد همچنین از کاهش بارش ها در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: بیشترین کاهش بارشها مربوط به یاسوج و سی سخت بوده است.

 

وی افزود: در مجموع این استان به طور میانگین با کاهش ۵۰ میلیمتری بارشها نسبت به مدت مشابه سال گذشته مواجه بوده است.

بارش برف شهر یاسوج و مناطق سردسیری و گردنه های برفگیر استان هم اینک نیز ادامه دارد.

 

بارش برف و باران که از عصر روز گذشته در نقاط مختلف کهگیلویه و بویراحمد شروع شده علاوه در اختلال در تردد خودروها و برف گیر شدن برخی جاده ها موجب خوشحالی کشاورزان بویژه در مناطق گرمسیری استان شده است.

 

 

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم