تازه های سایت

20. آبان 1394 - 10:18
بارش برف در دومین ماه پاییزی بر کوهای سربه فلک کشیده زاگرس و قله های سترگ دنا رخت سفید پوشید تا بار دیگر استان چهار فصل کهگیلویه و بویراحمد نمایانگر تصاویر زیبایی از عظمت خالق زیبایی ها باشد.

به گزارش بویرخبر،در چند روز گذشته ابرهای باران زا میهمان آسمان کهگیلویه و بویراحمد شدند و با خود سوغات باران و برف آوردند و بر تن تشنه این خاک باریدند.

 

این ابرهای پر پشت و پرسخاوت هرجا که رسیدند غریدند و از گرمسیر تا سردسیر و از بهمئی تا بویراحمد، هیچ جا را بی نصیب از برکت باران نگذاشتند و پایتخت طبیعت ایران را سیراب و چهره پژمرده اش را از باران و برف شاداب کردذد.

 

این میهمانان پر برکت،بعد از ماهها بی آبی و خشکسالی بر تن دنا این کوه سر بلند و پرصلابت که نماد استواری این دیار است باریدند و صخره های  مقاومتش در برابر هر سختی  را جامه ای سفید پوشاندند و عروسش کردند.

 

دنا این مظهر پاکی سالهاست تن رنجورش سختی های روزگار را به خود دیده همیشه در پاییز جامه سپید بر تن می کند و گاهی تا پاییز سال بعد تکه ای از این رخت سفید را با خود به یادگار می گذارد، اما گرمای طاقت فرسای این سالهای تابستان، این رخت زیبا را زودتر از سالهای قبل ذوب می کند، ومردم این دیار با نگرانی به دنا می نگردند و منتظر پوشیدن این رخت زیبا در اولین روزهای فصل سرد هستند.

 

کهنسالان این دیار سپیدی دنا را نشانه ای از بهار و تابستانی پرآب و سالی پر برکت می دانند که کشت کشاورزان و باغ باغداران و دام دامداران فزونی می یابد و آورده اند هرگاه دنا در پاییز سفید پوش شد، نشان از بهار و تابستانی پر برکت است.

انتهای پیام/200

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم