تازه های سایت

3. آبان 1394 - 15:56
با حکم سید موسی خادمی استاندارکهگیلویه وبویراحمد، محمد کاظم نظری رسماً سکاندار فرمانداری بویراحمد شد.

به گزارش بویرخبر، آیین تکریم و معارفه فرماندارجدید و پیشین فرمانداری بویراحمد ظهر امروز در سالن کتابخانه های عمومی استان با حضورفتاح محمدی معاون سیاسی امنیتی استاندار،حجت الاسلام وحدانی فر امام جمعه کبگیان به نمایندگی از امام جمعه محترم مرکز استان، فرماندار گچساران مهمان افتخاری این مراسم و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

 

حجت‌الاسلام علی وحدانی‌فر به نمایندگی از امام جمعه مرکز استان در آیین تکریم و معارفه فرمانداران سابق و جدید شهرستان بویراحمد با اشاره به نامه حضرت علی (ع) به مالک اشتر گفت: آن حضرت در نامه خود به مالک نوشتند، مسئول همیشه باید در راه رضای خداوندمنان، خدا را با دست، دل و قلب یاری کند.

 

وی با بیان اینکه مسئولان باید مواظب باشند که در کارها رضای خداوند حاکم باشد نه اینکه برای خوشایند کردن تفکر سیاسی خود عمل کنند،ابراز کرد:مهربانی با فقرا و مستضعفین یکی از ویژگی‌های مدیران در حکومت اسلامی است که حضرت علی (ع) در همه فرمایشات خود از مسئولان چنین انتظاری داشته‌اند.

 

اعتدال و میانه روی سیره انبیاء است

امام جمعه کبگیان اعتدال و میانه‌روی را از سیره انبیاء برای رضایت خلق دانستند و افزود: مسئولان باید اعتدال را در کارهای خود پیشه کنند و در حکومت اسلامی تندروی جایگاهی ندارد.

 

مدیری مدیراست که آخرت خود را به دنیا نفروشد

وحدانی با تأکید بر این موضوع  که مسئولان باید به گونه‌ای رفتار کنند که بعد از مدیریت خود در نزد مردم جایگاه داشته باشند و مردم از آن‍ها به نیکی یاد کنند،تصریح کرد:در اینجا باید از یاری فرماندار پیشین بویراحمد به نیکی یاد کرد، که گفته اند برای رضایت خداآخرت خود را به دنیای خود نفروختم.

 

وی اصوالگرایی و اصلاح طلبی را از سخنان قرآن و ائمه دانست و افزود: متأسفانه امروز اصوالگرایی و اصلاح به دکانی برای رسیدن به اهداف برخی شده است.

 

وحدانی‌فربا بیان اینکه برخی اصولگرایی و اصلاح‌طلبی را تبدیل به دکان‌بازی کرده‌اند، گفت: اصولگرای واقعی مانند حجربن عدی است که گردن خود را داد ولی دست از امیرالمومنین (ع) برنداشت.

 

امام جمعه کبگیان با قدردانی از زحمات هوشنگ یاری‌پور فرماندار سابق بویراحمد گفت: یاری‌پور یکی از مدیران با اخلاق استان کهگیلویه و بویراحمد بود که اخلاق‌مداری در مزه کارهای خود قرار داده بود.

 

از نکات قابل تأمل این مراسم را می توان حضور نیافتن غلامحمد زارعی نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در اینزآیین دانست، که برخی اختلاف سلیقه و تفکر وی با یاری پور را از عمده ترین دلایل غیبت وی می دانستند.

 

لازم به ذکر است در پی حکمی هوشنگ یاری از سوی استاندار کهگیلویه وبویراحمد به سمت مشاور استاندار در بخش کشاورزی منصوب شد.

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم