تازه های سایت

9. دى 1398 - 16:43
در چند روز گذشته در حوزه گچساران و باشت اظهارنظرهایی در رقابت های انتخاباتی مشاهده شد، که چنین گفته هایی آن هم از ناحیه کسانی که مدعی نماینده تراز مجلس شورای اسلامی هستند، سبب تعجب است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛ در ماه های باقی مانده تا انتخابات، نشست ها و برنامه های های مختلف انتخاباتی جهت تصاحب کرسی بهارستان توسط کاندیداها در نقاط مختلف استان مشاهده می شود.

 

در این نشست ها هریک از افراد کاندید به روش های مختلف سعی در جذب آراء گروه های مختلف مردم و حتی مسوولان دارند، در همین خصوص نکاتی وجود دارد که در نظر گرفتن آن توسط این افراد مهم به نظر می رسد.

 

باید اشاره کرد انتخابات محل عرض اندام و نشان دادن توانمندی ها و تخصص ها از طریق ارائه برنامه ها با تکیه بر ارزش ها است، فردی می تواند در این عرصه بر رقیب خود پیروز شود و مسوولیت مهم و ارزشمند خادم مردم بودن در بهارستان را بر عهده بگیرد، که دارای چنین ویژگی هایی باشد.

 

در همین خصوص آنچه که فضای عمومی جامعه را دچار خدشه می کند رواج توهین، تهمت، و از بین بردن اتحاد مردم است، اصل رقابت خوب است اما آیا می شود با هر روشی و به هر قیمتی بر رقیب پیروز شد؟

 

در چند روز گذشته در حوزه گچساران و باشت اظهارنظرهایی در این رقابت های انتخاباتی مشاهده شد، که چنین گفته هایی آن هم از ناحیه کسانی که خود را الگوی برتر نمایندگی مجلس شورای اسلامی معرفی کرده اند، سبب تعجب است.

 

همایش  انتخاباتی در قلعه باشت توسط تاجگردون نماینده فعلی مجلس شورای اسلامی و کاندیدای یازدهیمن دوره مجلس شورای اسلامی برگزار شد، دراین همایش تاجگردون با حمله به رقیب خود گفت: عزیزی به من گفت قورباغه ها زیاد قور قور میکردند پدرشان به آنها گفت به جای قور قور کردن کمی صدای بلبل را در بیاورید آنها به پدرشان گفتند شما به جزء قور قور چیزی به ما یاد ندادی، این را گفتم که بدانید دوستانمان بجز قور قور کردن چیزی بلد نیستند.

 

باید پرسید آقای تاجگردون شما که تجربه دو دوره حضور در مجلس شورای اسلامی را در کارنامه دارید، آیا از تجربه هشت  ساله درس برخورد صحیح با منتقد خود را اینگونه مشق کرده اید؟ آیا احساس نمی کنید چنین اظهاراتی سبب ایجاد تنش بین مردم شود، اگر انتقادی دارید به روشی صحیح منتقد باشید نه رواج بد اخلاقی در جامعه.

 

هرچند این انتقاد نسبت به دیگر افراد وجود دارد که مردم از شما برنامه و الگوی مناسب جهت پیشرفت استان می خواهند، و انتقاد صرف شما به عملکرد رقیب مبنی بر اشتباهات یا کوتاهی ها اگر هم وارد باشد، اما باید الگوی مناسب و قابل قبولی برنامه ای برای پیشرفت منطقه خود داشته باشید.

 

در پایان باید گفت استان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل بافت قومی و قبیله ای  در کنار فرصت های این موضوع،  اما برخی تعصب ها به سود منافع عموم جامعه و پیشرفت استان نخواهد بود بر همین اساس کاندیداهای انتخاباتی باید با در نظر گرفتن چنین شرایطی با اظهارات مناسب سعی در ایجاد وحدت و آرامش در جامعه داشته باشند، و از هرگونه اظهار نظر یا بیانی که سبب تخریب یا توهین و ایجاد فضای چند قطبی در جامعه شود پرهیز کنند.

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

نظرخواهی

خواسته شما از نماینده آینده مجلس