تازه های سایت

پربازدیدها

16. دى 1394 - 12:54
پروژه تخریب چهره نمایندگان مجلس از یک سو راه را برای ورود دولت به انتخابات مجلس باز می کند و از سوی دیگر تطهیر دولت را در پی دارد.

به گزارش بویرخبر،با نزدیکی به انتخابات چهارمین مجلس خبرگان رهبری و  دهمین مجلس شورای اسلامی برنامه سازی های اصلاح طلبی نیز نمود عینی تری به خود گرفته و طیف تندروی اصلاح طلب برای جلب ارای بیشتر با بهره بردن از انتخابات آزاد، جوانان، احتمال تقلب واین روزها هم نقش زنان حربه جدید برای جلب ارا را در سر خود می پروراند.

 

موضوعی که امروز بیش از هر انتخابات دیگری این عرصه را به عرصه بسیار مهم و حساس برای کشور ساخته است، حضور برخی مهره های سوخته، بایکوت نشینان و حتی برخی آقازاده در انتخابات بوده که نشان از وسعت تخریب و یا بزرک کردن گروههای سیاسی را نسان می دهد.

 

هرچند که اصلاح طلبی و اصوالگرایی چیزی به جزء دو کلمه و لغت البفایی نیست، اما تفکراتی در این گروهها وجود دارد که شاید دامنه تشدید آن در انتخابات منجر به تفرقه و حتی فتنه های جدیدی شود.

 

برخی گروههای فشار از جمله لیبرالها در طول سال های اخیر نشان داده اند که برای دست یابی به موفقیت از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند و این هدف گزاری خود را نیز به طرق مختلف از جمله اغتشاش، تجمع، آتش زدن اموال عمومی، حمله به مردم و چیز های دیگر به نمایش گذاشته اند.

 

تخریب چهره افراد از جمله اقداماتی است که اهالی این جریان در مقاطع گوناگون از آن بهره برده اند،به خصوص زمانی که در یک رقابت متحمل شکست می شوند.

 

 این خصلت لیبرال هاست که بیشتر از طریق برخی چهره های مردود شده انقلاب و حتی برخی تندورهای بروز می کند و حتی به اعضای جریان خود نیز رحم نمی کنند و با اعتراض ها، تجمع ها و حتی بیانیه ای شبانه خواهان براندزای و قبول نداشتن انتخابات بر می ایند و حتی وجهه اصلی اصلاح طلبی را نیز زیر سئوال برده اند.

 

نمونه بارز این مسئله انتخابات 88بود که برخی هنوز انتخابات به اتمام نرسیده به شعار هایی از قبیل تقلب و رأی ما را پس بدهید و برخی دیگر از دروغ های دیگر، انقلاب را تا لبه پرتگاه پیش بردند و باعث تضعیف انقلاب در برهه ای شدند.

 

 

امروز هجمه ها تندور در بدنه این گروهها که این حزب را به یک حزب تندور در ذهن برخی تبدیل کرده است بیشتر نمود یک تقابل بوده که برخی از شخصیت های این طیف حتی این موضوع را نمی پسند و سعی دارند با مصاحبه های تنش زا از سوی برخی آقازاده ها و نوچه های خود به طرفدارانشان القاء دوباره حق طلبی خیالی خود را بکنند.

 

موضوعی که امروز این گروه در دست گرفته است، نقد و تخریب مجلس نهم و جاگذاری مهرم های سوخته و بعضآً روشنفکر خود در بدنه مجلس دهم است موضوعی که شاید بیشتر به یک سراب شباهت داشته باشد تا یک واقعیت .

 

امروز این گروههای فشار و برخی آقا زاده ها و خانم زاده با اهمال فشار به شورای نگهبان و گراههای جدیدی را برای ایجاد فتنه جدید دنبال می کنند، که هدف اصلی آن تضعیف جایگاه واقعی شورای نگهبان و تأیید صلاحیت برخی مهره های سوخته برای انتخابات هستند.

 

اگر بخواهیم به انتخابات 7اسفند نگاهی اجمالی بیندازیم ،خواهیم دید که برخی گروههای فشار با اعمال فشار و از بین بردن جایگاه اصلی مجلس و خود اصوالگرایی خواهان به پایان رسیدن مدیریت 12ساله اصوالگرایان در مجلس و بهارستان بوده و خواهان این هستند که مهره های را به بدنه مجلس دهم بفرستند که دست پروده خودشان بوده و با دولت یازدهم که در حال حاضر دوای از دل مردم دوا نکرده است همپا باشد و ازطرفی دیگر با اهمال و گنجاندن برخی چهره ها در شورای خبرگان  رهبری جایگاه اصلی رهبری ر ا تضعیف کنند.

 

نقشه جدید لیبرال ها همسو کردن دولت و مجلس با نقش های خود برای رسیدن به مقاصد شوم خود و قدرت از دست رفته خودشان در چند سال اخیر و قدرتی جدید علیه طرف روبه رو است.

 

این گروه که جریان اصولگرایی را اصلی ترین رقیب خود در انتخابات مجلس دهم می دانند این روزها ازهیچ تلاشی برای تخریب مجلس نهم و چهره های حاضر در آن دریغ نمی کنند.

 

 از همین رو این گروه این روزها به شدت تلاش می کنند تا ماجرای استیضاح وزرای دولت یازدهم را پررنگ کرده و اقدامات نمایندگان مجلس در زمینه مقابله با تندروی های احتمالی وزرای دولت را به عنوان سنگ اندازی مجلس مقابل پای دولت نشان دهند تا بدین وسیله تخریب چهره مجلس اصولگرای نهم را رقم زده باشند.  

 

نشانه این موضوع رد صلاحیت برخی از نمایندگان فعلی مجلس از جمله حمید رسایی و برخی چهره های دیگر و تأیید چهره هایی است که در فتنه 88حضور داشته و برخی نیز جزء اپوزیسیون خارج از کشور بوده که نشان از اهمال فشار این گروهها نزدیک به دولت بر شورای نگهبان است.

برخی از چهره این گروه که حامی دولت نیز هستند این روزها همگام با افراطیون این جریان، در پروژه تخریب مجلس نهم تاکید می کنند و خود را در این جریان قرار می دهند، البته این هماهنگی بیشتر به سود دولت نیز خواهد بود.

 

چراکه پروژه تخریب چهره نمایندگان مجلس از یک سو راه را برای ورود دولت به انتخابات مجلس باز می کند و از سوی دیگر تطهیر دولت را در پی دارد.

 

با این نقشه دولت را از یک سو از روند استیضاح و تهدیدهای گاه و بیگاه نمایندگان مجلس فراری می دهند و از سوی دیگر اشکالات موجود روند فعالیت های دولت را بر گردن مجلس می اندازند.  
 

 

بنابراین این 2 نقشه جدید جریان لیبرال برای مجلس شورای اسلامی باید مورد توجه جریان اصولگرا به ویژه نمایندگان مجلس قرار گیرد.

 

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم