نمایش 1 - 10 از 19
www.boyerkhabar.ir
یادداشت/ سعید پیشادست
داعش نوعی جدید از گروه تروریستی بود که میدان‌های جدیدی از تحلیل را در معادلات پیچیده ما، برای پیش‌بینی آینده منطقه و تعیین استراتژی به وجود آورد، هرچند عمر داعش به سرآمد ولی این به معنای نابودی تروریسم نیست بلکه پایان بزرگترین گروه تروریستی است.
روزنامه آرمان با تاکید براینکه تاجرنیا درباره ریاست عارف بر مجلس نظر شخصی‌اش را بیان کرده و نه دیدگاه اصلاح‌طلبان را نوشت: اگر قرار بر ترجیح منافع جمعی بر منافع فردی باشد بدون‌شک لاریجانی گزینه مناسب ریاست مجلس دهم است.
دوستی ها و خویشاوندی، سهم خواهی در جذب ادارات، ابقا در سمت کنونی، سکوت به جهت جذب آراء در انتخابات، هیچکدام در واژه های انسانیت با کلمه غیرت برابری نمی کند!
یادداشت
از چاله های خیابان ها گرفته تا نبود پارکینگ مناسب و آسفالته و قطعی مکرر آب در برخی از منطقه ها تا قطعی برق در روزهای بارانی و یا ضعف شبکه مخابرات در خطوط اینترنت و قطعی سیستم های بانکی، همه نشان از این دارد که مردم یاسوج هیچ حق شهروندی نداشته و همین که غذایی می خورند و نفسی می کشند برایشان کافی است.
اما جام زهری که به نام برجام عده ای به سیاسی کاری و دروغ پردازی های فراوان سبب رأی آوری و تجمیع در تصویب کلیات و جزئیات آن شد از همان جنس زهری بود که قطعنامه ۵۹۸ نام داشت.
نگهبانی از شرع و قانون اساسی در هر سه قوه اجتناب ناپذیر است.شورای نگهبان قانون اساسی همانگونه که بر فعالیت قوه مقننه نظارت دارد بر سایر قوا نیز با تعیین صلاحیت ها می تواند نظارت داشته باشد.
به مناسب سالگرد شهادت دکتر چمران
خوش دارم هیچ کس مرا نشناسند، هیچ کس از غم ها و دردهایم آگاهی نداشته باشد، هیچ کس از راز و نیاز های شبانه ام نفهمد، هیچ کس اشک های سوزانم را در نیمه های شب نبیند، هیچ کس به من محبت نکند
در خواست از دشمن اجابت از ما!
ورود زنان به ورزشگاه نه برای جیب مردم و نه آب خوردن مردم منفعت دارد و نه مراجع دین و روح شهدا خصوصاً 175شهید غواص تازه مهمان را خشود می کند، بلکه عقب نشینی از آرمانهای امام راحل(ره) و خشنودی شیطان بزرگ است.
یکی از مسائل مهم تعیین نیازهای عملی کشور در صنعت هسته ای و پیش بینی رسیدن به آنها در توافق جامع بود که افق آن در میزان غنی سازی، رسیدن به 190 هزار سو (قابلیت تفکیک تخلیص اورانیم 235 از 238) اعلام شده بود اما متاسفانه این ملاحظه در بیانیه رعایت نشده است.
توافق هسته ای
به بهانه آخرین دقایق مذاکرات هسته ای
بعد از ماهها مذاکرات هسته ای که جمهوری اسلامی ایران تعهدات خود را کامل اجرا کرده و طرف مقابل بخشی از تعهدات خود را آنهم به شکل ناقص انجام داده ،بعد از تمدید مجدد توافق موقت ژنو ، غربی ها قصد داشتند تا بعد ازاین همه مراحل بر سر اصول کلی توافق کنند که چندان در باره آنها چالشی وجود نداشت.

صفحه‌ها