تازه های سایت

17. اسفند 1392 - 21:37
تنها پل زیر گذر روگذرشهر یاسوج بعد از قریب سه سال از افتتاح خود هنوز در خاموشی مطلق به سر می برد.

تنها زیر گذر روگذر پایتخت طبیعت فاقد روشنایی کافی است

به گزارش خبرنگار بویرخبر، زیبا سازی و روشنایی شهر یکی از اولویت های یک شهر و منطقه توریستی برای تعطیلات عید نوروز و مسافران آن منطقه به حساب می آید.

چند سالی است که مردم و شهروندان یاسوجي، شاهد افتتاح تنها پل ارتباطی زیر گذر رو گذر شهر یاسوج که به نام شهید عوض زاده نامگذاری شده، هستند.

در این یکی دوسال که از عمر این پل می گذرد هنوز نشانه هایی از بد سلیقگی و ناهماهنگی در ساخت آن باعث شده که هر روز قسمتی از این ناهماهنگی ها به چشم بخورد.

از نبود روشنایی مناسب درشب گرفته تا نبود محافظ های بازدارنده پل،که همه اینها نشان از یک بدسلیقگی و نامزون بودن کارهای انجام شده برای طراحی این زیرگذر و روگذر را نشان می دهد.

پل معلقی که ساخت آن بیش از شش سال به طول انجامید و حتی در موقع بازگشای و افتتاح همچنان دچار مشکلاتی عدیده ای بود که بعد از افتتاح همه آنها به فراموشی سپرده شد و این پل را در معلقی خود معلق تر کرد.

این پل که در زمان تصدی شهردار سابق و به دست نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی افتتاح و به بهره برداری رسید بعد از گذشت قریب 3 سال به طور کامل تکمیل نشده و دارای نواقص اساسی است.

پروژه ی زیر گذر و روگذر شهید عوض زاده دارای معایب فنی از جمله عدم نصب تابلوهای راهنمایی و رانندگی نیز بوده که باعث سردرگمی بیشتر مسافران و گردشگران شده است.

اين پل که براي اتصال بلوار ابوذر به بلوار ارم و روانسازي ترافيک در ورودي آبشار شهر ياسوج احداث شده، تا حدی توانسته ترافیک این شهر را سامان ببخشد، ولی عدم توجه به ایمن سازی و زیباسازی و روشنایی مناسب آن در شب نتوانسته آنچنان که باید و شاید انتظارات را برآورده نماید.

حجم ترافیک بالایی که به دلیل وجود مکان زیارتی امام زاده عبدالله (ع) و منطقه گردشگری آبشار یاسوج ایجاد شده است، اهمیت وجود روشنایی آن در شب های تعطیلات نوروزی در این پل را دوچندان می کند.

یکی از شهروندان ساکن در حاشیه این پل به خبرنگار ما گفت: تاریکی بیش از حد و نبود علائم رانندگی در شب در این منطقه باعث گرفتاری بیشتر مسافران و حتی اهالی شهر یاسوج در حین عبور از این پل شده است.

 

وی ادامه داد: یکی از مهمترین مشکلات این پل ،خروجی آن به سمت بلوار ارم و عبور این جاده از کنار بیمارستان تأمین اجتماعی بوده که به غیر از ترافیک زیاد ناهماهنگی هایی را برای رهگذران و راننده گان به وجود آورده است.

این ساکن منطقه آبشار یاسوج از تجمع و پاتوق شدن محل های نشستن در زیر این پل گلایه داشت وافزود: متأسفانه نبود روشنایی کافی و سرکشی نامناسب در شب از این پل؛ یاعث پاتوق شدن زیر گذر این پل برای معتادان و ارازل اوباش شده که نگرانی های زیادی را برای کسبه و خانوادهای این منطقه ایجاد کرده است.

وی در ادامه از نبود نقاشی های مناسب برروی دیواره های این زیر گذر گفت و خاطر نشان کرد: روشنایی و داشتن فضای بصری مناسب در این پل می تواند جاذبه ای زیبا و مناسب را برای این منطقه بار آورد .

در ادامه این گزارش باید گفت؛شهر یاسوج که نام پایتخت طبیعت ایران را برای خود یدک می کشد آنچنان که باید و شاید نتوانسته زیرساختهای خوبی را در جذب توریست و سرمایه گذار برای خود تهیه کند که شاید بخشی از این موضوع به گذشته محروم این شهر وحتی استان بر می گردد.

باید گفت، چرا شهری که برای چند سال پیاپی به عنوان بهترین شهر گردشگرپذیر از نظر گردشگران انتخاب شده هنوز نتوانسته زیر ساختهای مهم خود در شهرسازی نوین اعم زیر گذر های مناسب، روشنایی های مناطق اسکان مسافر و دیگر پتانسل های مهم یک شهر مدرن را برای خود محیا کند.

 

باید به مسئولان شهری متذکر شد، روشنایی مناسب به عنوان یکی از زیرساخت های اصولی یک منطقه برای مسافران و گردشگران به حساب می آید که نبود این روشنایی در تنها زیر گذر شهر یاسوج شاید تبعاتی غیر قابل بخشش را در ایام تعطیلات نوروزی به بار آورد.

مسئولان نباید تمامی مشکلات را به صورت سطحی بنگرند، بلکه باید با یک نگاه اجمالی و اصولی به عمق این قضیه ها بپردازند و بدانند که چاره مشکل در کجا نهفته است.

 

 

انتهای پیام/ر

نظرات کاربران

نظرخواهی

خواسته شما از نماینده آینده مجلس