تازه های سایت

21. شهريور 1401 - 15:53
خط کشی معابر سطح شهر یاسوج و مسیرهای منتهی به مدارس قبل از شروع سال تحصیلی جدید می بایست در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش بویرخبر:   خط کشی معابر یکی از ابزار‌های ضروری در تامین ایمنی ترافیک است و باعث نظم بخشی و اصلاح الگو‌های رفتاری کاربران استفاده از معابر شهری شامل رانندگان وسایل نقلیه و عابران می‌شود.

 
 
مهمترین فایده خط کشی معابر این است که باعث می‌شود جریان حرکت سواره و پیاده، کانالیزه شود و با جداسازی جریان‌های مختلف، امکان تداخل و مزاحمت برای یکدیگر به حداقل برسد.
 
علاوه بر تاثیر خط کشی بر روان سازی ترافیک و حفظ ایمنی و جان شهروندان، وجود این خطوط در زیبایی منظر شهری و نظم بصری نیز نقش بسزایی دارد.
 
در کنار این موضوعات اما خط کشی ترافیکی در مجاورت مدارس برای توجه به حفظ سلامتی و جلوگیری از افزایش تلفات یکی از موضوعات مهمی است که باید در دستور کار مسئولان شهری و شهرداری قرار گیرد.  
 
این خط کشی ها به منظور تسهیل در رفت و آمد دانش‌آموزان و ایمنی آن‌ها  در جلوی درب مدارس باید اجرا شود. 
 
 
در خط کشی ها درون شهری  و ترافیکی  مواد مصرفی  شامل رنگ‌های سرد، گرم، دو یا سه جزئی، آستر، دانه‌های شیشه‌ای و مواد ضد لغزش، الزامات و مشخصاتی دارند که هنگام اجرای خط‌کشی باید مورد توجه قرار بگیرند تا این خط کشی ها مدت ماندگاری بیشتر و طولانی تری داشته باشند و از هزینه های مجدد و چندباره جلوگیری کرد.
 
 
خط کشی های درون خیابان ها در حوزه شهرداری ها است و این حوزه باید با بررسی سطح خیابان های شهر نسبت به رنگ آمیزی و ایجاد خط کشی ها اهتمام ویژه داشته باشد.
 
 
در همین رابطه لزوم توجه بیش از گذشته با توجه به اینکه شهر یاسوج مرکز استان و پایتخت طبیعت است باید در دستور کار قرار گیرد و شهرداری پیش از آغاز شروع به کار مدارس باید نسبت به ایجاد خط کشی ها تلاش داشته باشد. 
 
 
آخرین وضعیت این موضوع از طریق شهرداری شهر یاسوج مورد پیگیری قرار گرفت تا آخرین تدابیر برای خط کشی خیابان های شهر یاسوج مورد پیگیری قرار گیرد، اما تماس های مکرر بی نتیجه ماند هر چند این پایگاه خبری آماده دریافت  و انتشار تلاش ها و اقدامات مجموعه شهرداری برای خط کشی  خیابان ها در سطح شهر یاسوج پیش از شلوغی و ایجاد ترافیک شهری و همچنین  شروع مدارس است.
 
 
انتهای پیام/

نظرات کاربران

نظرخواهی

خواسته شما از نماینده آینده مجلس