تازه های سایت

20. شهريور 1401 - 18:43
کهگیلویه و بویراحمدی ها بعد از گذشت سال ها همچنان چشم انتظار سفر هوایی به نجف برای همراهی با زوار اربعین از طریق فرودگاه یاسوج هستند.

 به گزارش بویرخبر: در چند روز گذشته در رسانه های استان به خبرهای مختلفی برای   حضور زائران در کربلا و پیاده روی های اربعین  پرداخته شد، در این خبرها از استقبال چند برابری مردم استان برای مراسم اربعین  تا نقش آفرینی  آنها از طریق راه اندازی  موکب ها جهت خدمت به زوار امام حسین ( ع) در مسیر نجف به کربلا منتشر شد.

 
 
در کنارهای خبرهای مختلف، یک  خبر  کام کهگیلویه و بویراحمدی ها و همچنین هموطنان در سایر نقاط کشور را تلخ کرد  در کهگیلویه و بویراحمد تیتر زائرین کهگیلویه و بویراحمدی اربعین،  تا اطلاع ثانوی به سمت مرزها حرکت نکنند منتشر شد و یکی از دلایل آن ازدحام زائرین در کشور عراق  بود و مشکل در انتقال زوار از مرزها به طرف نجف بود. 
 
 
اندوه و  غم عدم همراهی با کاروان و راهیان کربلا قشرهای مختلفی از مردم را در برگرفت تا از حرم امام شهیدان باز بمانند و دلخوش به تصاویر و کلیپ های تلویزیونی و نقل خاطرات زوار اربعین و نجف و کربلا شوند. 
 
 
قصه غصه دار جاماندگان اربعین اما در این مرحله ختم نشد تا کسانی که نا امید از سفر زمینی برای پیوستن به کربلا شدند، دلخوش به سفر هوایی برای حضور و همراهی با عزاداران میلیونی اربعین از طریق حضور در خاک نجف باشند. 
 
 
در این راستا بعد از گذشت سال ها از افتتاح فرودگاه یاسوج و خدمت رسانی آن، از دهه های گذشته تا امروز همچنان جای خالی سفر زوار به نجف و کربلا خالی است، در این راستا مسئولان و متولیان فرودگاه یاسوج، استاندار و مجموعه دست اندرکاران در تلاش برای تحقق این سفر مقدس هستند تا که کهگیلویه و بویراحمدی ها همانند دیگر مردم کشور  سفر معنوی  هوایی برای حضور در عتبات را تجربه کنند.  
 
 
در همین رابطه مدیر فرودگاه یاسوج  گفت: برای سفر به نجف توسط فرودگاه یاسوج دو موضوع  مرز هوایی و پیگیری امکانات و تجهیزات شامل  پلیس مهاجرت، گمرک و نهاد ریاست جمهوری در فرودگاه تامین و تجهیز شده است.
 
عنایت انصاری فرد با بیان اینکه  سازمان حج و زیارت می تواند با ساماندهی زائران با کمترین  قیمت نسبت به دیگر استان ها برای اعزام زائران اقدام کند، گفت: اقدامات لازم از طرف فرودگاه یاسوج برای سفرهوایی به نجف فراهم است و اگر حتی یک روز پرواز به نجف فراهم باشد اما زائری نباشد این پروازها لغو می شود بنابراین سازمان حج و زیارت در این راستا می تواند به خوبی عمل کند.
 
 
وی به تلاش ها برای برقراری پرواز به نجف از طریق  استاندار مجموعه مسئولان کشوری اشاره کرد و  ادامه داد:  تحقق این سفر اما  همچنان محقق نشده است.
 
 
مدیر فرودگاه یاسوج گفت: در هفته آتی جلسه ای با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد و مجموعه مسئولان برای بررسی این موضوع مجدد تشکیل می شود.
 
انصاری فرد با بیان اینکه مهمان و سرمایه گذاری  از کشور عمان داشتیم که درصددیم هفته ای یکبار  پرواز هوایی به عمان  داشته باشیم، گفت:فرودگاه یاسوج امادگی پروازهای بین المللی برای توجه به رونق گردشگری و ورود سرمایه گذاران را دارد و برای تحقق این موضوع نیازمند مشارکت و همکاری همه دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد برای رونق استان کهگیلویه و بویراحمد در حوزه رونق پروازهای خارجی به استان هستیم.
 
 
انتهای پیام/

نظرات کاربران

نظرخواهی

خواسته شما از نماینده آینده مجلس