تازه های سایت

20. شهريور 1401 - 15:03
دادستان شهر یاسوج به تشریح اقدامات مجموعه دستگاه قضا برای شناسایی مصادیق خشونت در فضای مجازی توضیحاتی ارائه کرد و گفت: موارد مختلف خشونت طلبی در فضای مجازی شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش بویرخبر: خشونت در شرایط امروزی می تواند آثار و تبعات جبران ناپذیری داشته باشد از آسیب های فرهنگی و اجتماعی برای یک منطقه جغرافیایی  تا داغدار شدن خانواده ها از تبعات خشونت طلبی است.

 
 
دامنه خشونت از طریق اقدامات سازنده و اثر گذار مجموعه دستگاه های امنیتی انتظامی و دستگاه قضا در مناطق مختلف کشور و کهگیلویه و بویراحمد به حداقل رسیده است اما نوعی دیگر از خشونت که از آن به عنوان ترویج خشونت یاد می شود به دلیل گستردگی و بدون مرز بدون فضای مجازی مشاهده می شود.
 
 
در فضای مجازی  همانند فضای حقیقی دغدغمندان، فعالان و برقرار کنندگان نظم و امنیت ، پلیس، فضای مجازی و دستگاه قضا بیکار ننشسته و موارد و مصادیق خشونت طلبی را برای حفظ آرامش و روان جامعه در بستر فضای مجازی در دستور کار قرار داده اند تا این فضا، فضایی امن باشد. 
 
 
در همین رابطه دادستان شهر یاسوج  گفت:موضوع ترویج خشونت به روش های مختلفی مشاهده می شود در این راستا  حتی  به صورت سهوی و در اثر عدم آگاهی بازنشر اقدامات  خشونت آمیز  در شبکه های اجتماعی  می تواند مصداق خشونت و ترویج آن باشد. 
 
 
علی ملک حسینی با بیان اینکه در استان ما بخشی از خشونت ناشی از ترویج خشونت است، گفت: برخی مواقع مشاهده می شود حتی در گروه های خانوادگی اقدام به بازنشر کلیپ های می کنند که در برخی مواقع از خود خشنونت می تواند بدتر باشد  زیرا مخاطب آن می تواند بخش زیادی از اجتماع را دربرگیرد بنابراین خانواده ها باید در خصوص ترویج خشونت مراقبت کنند و از بازنشرها چنین کلیپ هایی جلوگیری کنند. 
 
 
 
وی به اقدامات و فعالیت های دستگاه قضایی برای شناسایی مصادیق خشونت و ترویج آن در سطح فضای مجازی پرداخت و گفت:  دستگاه  قضایی با افرادی که به صورت عمد و  برای مقاصد شخصی در فضای مجازی اقدام بازنشر این کلیپ ها می کنند  برخورد می کند.
 
 
دادستان شهر یاسوج گفت: از مردم نخبگان رسانه ها خواهانیم با بالابردن سطح آگاهی مردم از خشونت  و ترویج کلیپ ها در سطح فضای مجازی جلوگیری کنند.
 
 
ملک حسینی با بیان اینکه به صورت مرتب از طریق سامانه ارتباطی سامد گزارشات و موارد مختلف از این قبیل جرایم دریافت می شود، گفت: در سطح فضای مجازی   دخترا و پسرانی اقدام به تهیه  عکس با سلاح داشتند  که شناسایی، جلب و به زندان رفتند.
 
 
وی به موارد دیگر برخورد های قضایی در سطح فضای مجازی پرداخت و گفت: افرادی دیگر در فضای مجازی اقدام به قدرت نمایی و خرید و فروش سلاح داشتند که شناسایی دستگیر شدند همچنین عروس و دامادی که اقدام به استفاده از سلاح کلاش در سطح فضای مجازی داشتند مورد رسیدگی قانونی قرار گرفتند.
 
 
انتهای پیام/

نظرات کاربران

نظرخواهی

خواسته شما از نماینده آینده مجلس