تازه های سایت

7. تير 1401 - 12:39
گرفتگی عروق بیماری خطرناکی است که منجر به سکته های مختلف می شود و نشانه های پنهانی دارد که دانستن آنها به شما کمک زیادی خواهد کرد.

به گزارش بویرخبر:  گاهی اوقات مردان به مشکلی به نام اختلال نعوظ دچار می شوند تا جایی که نعوظ برای آن ها غیرممکن خواهد شد که این اتفاق می‌ تواند یکی از علائم گرفتگی عروق باشد. معمولاً بعد از آن احتمال حمله قلبی هم وجود دارد، پس نباید این مشکل را شوخی بگیرید.

درد ماهیچه ساق پا هنگام راه رفتن

درد گرفتن ماهیچه ساق پا می تواند نشان دهنده گرفتگی عروق باشد که این اتفاق بیشتر در بین افراد سیگاری رخ می دهد. اگر برای شما هم چنین اتفاقی افتاد؛ باید بدون تأخیر به پزشک مراجعه کنید و وضعیت خود را بررسی نمایید چرا که شاید فشارخون مناسبی نداشته و گردش خون تان ضعیف انجام می شود که یکی از علائم گرفتگی عروق است.
سفت شدن فک

سفت شدن فک یکی دیگر از علائم گرفتگی عروق است که در بین خانم ها بیشتر اتفاق می‌ افتد اما مردان هم باید نسبت به آن آگاه باشند. هر گونه درد در ناحیه فک و گردن جزء علائم رایج گرفتگی عروق محسوب می‌ شود که به خاطر جریان خون ضعیف به بخشی از قلب اتفاق می افتد.
درد قسمت پایین کمر

درد در قسمت پایین کمر شاید به خاطر پیر شدن ماهیچه تان نباشد. طبق اطلاعات موجود، این درد در بدن ممکن است به خاطر گرفتگی عروق رخ داده باشد که علت آن جریان خون ضعیف در بخشی از بدن است که در کنارِ آن مشکلاتی مانند دیسک کمر هم اتفاق خواهد افتاد.

کمر درد
عادتِ سیگار کشیدن

سیگار خودش می تواند عاملی برای گرفتگی عروق باشد. اگر جزء افرادی هستید که عادت به سیگار کشیدن دارید مراقب باشید؛ چرا که مواد شیمیایی موجود در دخانیات عاملی برای مشکلات عروقی خواهد بود.

منبع: کارگرآنلاین
انتهای پیام/

نظرات کاربران

نظرخواهی

خواسته شما از نماینده آینده مجلس