تازه های سایت

2. تير 1401 - 14:09
در شرایطی که در ماه های ابتدای سال 1401 مصوبه قانونی افزایش کرایه تاکسی اعلام و اعمال شد اما برخی رانندگان به صورت خودسرانه در حال دریافت کرایه اضافه هستند.

به گزارش بویرخبر:   در شرایطی که در ماه های ابتدایی سال 1401 شاهد نرخ نامه جدید برای افزایش کریه تاکسی در شهر یاسوج بودیم اما تعدادی از شهروندان با ابراز گلایه از دریافت کرایه اضافه در برخی از محورهای شهر یاسوج و حومه،  اذعان داشتند: در ماه های گذشته نرخ کرایه تاکسی افزایش پیدا کرد و شهروندان نرخ جدید بابت هزینه حمل و نقل پرداخت می کنند.

 

این شهروندان با بیان اینکه به نظر می رسد عده ای به صورت خودسرانه در حال دریافت هزینه و کرایه اضافه در برخری مسیرهای یاسوج هستند، ادامه دادند: وقتی از برخی رانندگان دلیل هزینه اضافه کرایه سوال می شود،  اعلام می کنند همه قیمت ها بالا رفته است و اجناس گران شده است و ما باید کرایه بیشتری دریافت کنیم.

 

شهروندان یاسوجی در ادامه عنوان کردند: به نظر می رسد عده ای با سوء استفاده از شهرودان در صدد منفعت طلبی از طریق دریافت کرایه اضافه هستند زیرا همه پیش بینی ها طبق قانون برای افزایش کرایه تاکسی در ابتدای سال صورت گرفت و اعمال شد اما دریافت هزینه اضافه خلاف قانون و سبب نارضایتی شهروندان می شود.

 

این شهروندان در ادامه عنوان کردند: برخی رانندگان اقدام به دریافت  کرایه اضافه در  مسیر یاسوج به سمت تل خسرو و همچنین یاسوج به سمت سرآبتاوه  می کنند.

 

به نظر می‌رسد، این رانندگان به شیوه خودشان در حال دور زدن قانون هستند و چنین معضلی سبب نارضایتی شهروندان شده است.

 

گفتنی است پیش از این رییس سازمان حمل و نقل بار و مسافر یاسوج  در گفت و گو با صبح زاگرس گفت: رانندگانی که به صوت خودسرانه اقدام به دریافت کرایه تاکسی از مسافران داشته باشند طبق مقررات قانونی و ابلاغیه تاکسیرانی مشول جریمه و همچنین برخورد قانونی خواهند شد.

 

نیک اقبال گفت: شهروندان می توانند گزارش تخلفات در حوزه کرایه تاکسی را با ارسال کد تاکسی به شماره 09174804309 به نام آقای دانش مسئول بازرسی تاکسیرانی پیامک کنند.

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

نظرخواهی

خواسته شما از نماینده آینده مجلس