تازه های سایت

27. خرداد 1401 - 14:48
دادستان دنا به موضوع انشعابات غیر مجاز آب در باغات شهر سی سخت ورود کرد و از اتخاذ جریمه های سنگین برای این تخلفات خبر داد.

به گزارش بویرخبر:  یکی از موضوعاتی که سبب هدر رفت آب شرب سالم، بی عدالتی در توزیع آب، کمبود آب می شود انشعابات غیر مجاز است.

 

 انشعابات غیر مجاز از سویی دیگر می تواند سبب ایجاد آلودگی‌های میکروبی به دلیل استفاده از اتصالات غیر استاندارد و به کارگیری لوله در عمق نامناسب زمین باشد و با شکسته شدن این لوله‌ها که ممکن است در نزدیکی خطوط فاضلاب یا دیگر آلودگی‌ها قرار گرفته باشند، آلودگی وارد شبکه آب شود.
 

 

 مصرف آب انشعابات غیر مجاز به دلیل اینکه بازه مصرفی ندارند و قیمتی برای میزان مصرف نمی شود به شدت بالا بوده و این موضوع، باعث افت شدید فشار در شبکه آب می شود و پمپ ها و تاسیسات شرکت آب و فاضلاب را با استهلاک و فرسودگی مواجه می کند.

 

در همین رابطه انشعابات غیر مجاز باید در مناطق مختلف شناسایی و جمع آوری شوند و با متخلفان برخورد قانونی شود.

 

شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا در سالیان گذشته با مشکلات زلزله دست و پنجه نرم می کند و خدمت رسانی ها و همچنین تلاش ها برای کاستن آلام زلزله زدگان ادامه دارد و این تلاش ها سبب کاهش مشکلات و رفع نقاط آسیب دیده شده است.

 

یکی از مشکلاتی که در این شهر زلزله زده وجود داشت انشعابات غیر مجاز و شکستگی لوله ها بود که با تلاش مسئولان و متولیان مربوطه این انشعابات که می تواست سبب کاهش آب شرب شهر سی سخت به دلیل مصرف زیاد آنها شود، جمع آوری شد.

 

در طی هفته های گذشته گزارش های متعددی از انشعابات غیر مجاز در باغات شهر سی سخت  مبنی بر اینکه این انشعابات از آب شرب سالم استفاده می کنند و سبب افت فشار آب می شود منتشر شد.

 

در همین رابطه دادستان دنا پیگیری این موضوع را در دستور کار قرار داد و با حضور در باغات گردشگری سی سخت تلاش برای این انشعابات غیر مجاز صورت گرفت.

 

غریب پور در همین راستا  گفت:  کسانی که اقدام به نصب انشعابات غیر مجاز کرده اند علاوه بر جریمه سنگین از ۸ میلیون تا ۱۸ میلیون در صورت تکرار بازداشت خواهند شد چرا که امروزه  در شرایط کم آبی که مردم کمبود آب شرب دارند عده ای سودجو از آب شرب جهت آبیاری کشاورزی استفاده می کنند که این کار غیر قابل بخشش است.

 

گفتنی است در صورت عدم جمع آوری  انشعابات غیر مجاز  می تواند سب افت فشار آب، آلودگی آب شرب سالم، و همچنین توزیع هدر رفت آب باشد بنابراین مسئولان و متولیان باید درصدد شناسایی و جمع آوری این انشعابات در مناطق مختلف استان باشند.

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

نظرخواهی

خواسته شما از نماینده آینده مجلس