تازه های سایت

18. خرداد 1401 - 14:16
صبح امروز از واحد‌های تولیدی در شهرک های صنعتی یاسوج بازدید به عمل آمد و در این بازدیدها مشکلات تعدادی از واحد‌های تولیدی مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش بویرخبر:   معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد  در خصوص این بازدیدها گفت: در راستای احیای واحدهای راکد و رفع مشکلات آنها بازدید از شهرک های صنعتی صورت گرفت، این واحدها دارای  مشکلات مختلفی هستند این مشکلات  گاهی تا صد درصد یا نیمه فعال  هستند و سیاست ها احیای واحدها دارای رکود دنبال می شود.

 
 
عسکری گفت: از کارخانه تولید  موتور سیکلت بازدید به عمل آمد که بالغ بر ۱۰ سال تعطیل شده است و  این تعطیلی زیبنده استان نیست و برنامه برای فعالیت این قبیل واحد ها وجود دارد.
 
 
وی افزود: برنامه برای حدود ۲۶ واحد راکد وجود دارد که باید به مدار تولید برگردد و  مهترین مشکلات شامل فرسودگی خطوط تولید، استهلاک تجهیزات، مشکلات بازاریابی را می توان نام برد.
 
سرپرست صنعت و معدن کهگیلویه و و بویراحمد در ابتدای این بازدیدها  به واحد پارس طرح اشاره کرد و گفت: جهت افزایش ظرفیت تولید درب بطری تجهیزات خریداری و مجوز دریافت کرده است.
 
روزبهان گفت: کارآفرین طرح از فعالان است و تا امروز طرح آن تعطیل نشده است و امیدواریم در زمانی کوتاهی راه اندازی  انجام شود  و از بانک ها جهت مشارکت فعال دعوت می شود.
 
در ادامه برنامه  از واحد فولاد سلسله دنا بازدید صورت گرفت.
 
خواجه احمدی مجری طرح گفت: برنامه برای خط تولید ورق فولاد  وجود دارد در این راستا نیازمند ۲۰ میلیارد تومان اعتبار هستیم.
 
 
مدیر این طرح گفت: این مجموعه در وثیقه بانک صادرات  است که باید تعیین و تکلیف شود.
 
 
کارخانه تولید انواع موتور سیکلت از دیگر واحد‌های تولیدی در شهرک صنعتی بود این واحد تولیدی دارای 60 نفر نیرو بود اما بعد از مدتی به علت مشکلات در تامین قطعات  تعطیل شد.
 
 
این کارخانه تولیدی دارای مشکلات نقدینگی و سرمایه در گردش بود که برای خط تولید نیازمند تسهیلات داشت.
 
 
کارخانه تولیدی انواع موتور سیکلت در شرایط حاضر به علت مشکلات فوق دچار رکود شد اما از طریق مجوز  برنامه برای راه اندازی واحد لوله پروفیل و  تولید آن وجود دارد.
 
انتهای پیام/
 

نظرات کاربران

نظرخواهی

خواسته شما از نماینده آینده مجلس