تازه های سایت

11. خرداد 1401 - 13:52
در آیین تکریم و معارفه مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد:
خط قرمز دامپزشکی کهگیلویه وبویراحمد چیست؟/بهمنش چگونه 8 سال سکاندار دامپزشکی بود؟
رئیس سازمان دامپزشکی کشور با صدور حکمی سرپرست دامپزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد را منصوب کرد

به گزارش بو یرخبر:  صبح امروز با حضور مسئولان کشوری و استانی آئین تکریم بهمنش مدیر کل سابق دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد برگزار و سرپرست جدید این اداره کل منصوب شد.

 

حجت الاسلام ظهرابی نماینده ولی فقیه در اداره دامپزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد در این آئین با تقدیر از عملکرد عبد الله بهمنش مدیر کل سابق استان به ضرورت پیشه گرفتن از تقوی الهی اشاره کرد و گفت: ما در خانواده ای کار می کنیم، که با سلامتی جسمی مردم سروکار دارد و سربازان گمنام سلامتی مردم هستیم.

 

وی با بیان اینکه اگر دامپزشکی کار خود را درست انجام ندهد مشکلات زیادی در سطح جامعه بوجود می آید گفت: سازمان دامپزشکی نباید سیاسی باشد و سیاسی کاری در آن سلامتی مردم را هدف قرار می دهد.

 

ظهرابی در ادامه افزود: هیچ مدیر نیست که دوست نداشته باشد کار نکند و مدیران در حد توان خود تلاش می کند.

 

مدیر کل جهاد کشاورزی استان کهگیلیوه و بویراحمد در این آئین با اشاره به اینکه امروز امنیت اجتماعی و غذایی جامعه مان به دامپزشکی بستگی دارد گفت: اگر در این سازمان عملکرد قانونی و اصولی انجام نشود بر  آرامش روحی و امنیت غدایی جامعه اثر می گذارد.

وی با تاکید بر اینکه شهادت می دهم در مجموعه دامپزشکی نگاه تخصصی حاکم است ابراز داشت: تخصص گرایی در بحث انتخاب مدیران ضروری بوده چرا که با سلامت مردم سروکار دارد.

علی معتمدی  با تاکید بر پای کار بودن دکتر بهمنش مدیر کل اسبق داپزشکی استان گفت: با توجه به ضرورت تخصص گرایی به دنبال این بودیم که فردی متخصص انتخاب شود و در این رابطه  رجایی فر با توجه به تجربیات و تخصص انتخاب شدند.

 

رئیس جهاد کشاوری استان گفت: کهگیلویه و بویراحمد مهد دامپروری است. بنابراین ایجاب می‌کند فعالیت‌های مرتبط با این صنعت به طور ویژه دیده شود.  

معتمدی‌پور در ادامه به برخی از مشکلات این حوزه اشاره کرد و گفت: ناظرهایی که در کشتارگاه‌ها حضور دارند، بعضاً حقوق بگیر کشتارگاه هستند و این موضوع تعارض منافع ایجاد می‌کند که باعث می‌شود ما نگران کشتارها باشیم. در نتیجه باید این مسائل به طور کلی حل شود و نظارت‌ها دقیق‌تر شوند.

وی در ادامه به مسائل مربوط به فضای مجازی انتقاد کرد و گفت: بعضاً فضای مجازی در دست سودجویان و دلالان افتاده است و بعضا اخبار و مسائلی در فضای مجازی مطرح می‌شود که ما نیاز به پاسخگویی صریح به آنها داریم.

 

عبدالله بهمنش مدیر کل سابق دامپزشکی استان در این آئین با اظهار بر اینکه ۷۰ الی ۸۰ درصد کار دامپزشکی از قبل مشخص است و مابقی به مدیریت بر می گردد گفت: در مدت فعالیتم، بودجه عمرانی دامپزشکی استان را  ۱۰ برابر کردیم.

وی با تقدیر از نمایندگان استان و استانداران اذعان داشت: من به واسته عملکرد نیرو های دامپزشکی استان در مدیریت ماندم  و اگر عملکرد کارکنان نبود چیزی برای گفتن نداشته ام ‌.

 

 معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور در این آئین ضمن تقدیر و تشکر از مهمانوازی اهالی خوب کهگیلویه وبویراحمد ، میزبانی خوب این استان و مسئولین استانی تقدیر و تشکر نمود.

 

وی سیاست های جدید سازمان دامپزشکی کشور استفاده از نیروهای بومی و دارای درجات علمی در راس مدیریت استان هایی عنوان کرد و گفت : در کمیته انتخاب مدیران سازمان با توجه به خصایص اخلاقی و علمی آقای دکتر رجائی فر به این نتیجه رسیدیم که از وجود ایشان در کهگیلویه وبویراحمد استفاده نمائیم.

 

حسینی گفت : شرایط امروز ما مصادق شرایط 8 سال دفاع مقدس بوده چرا که اعتقاد داریم در این برهه از زمان با توجه به اجرای طرح مردمی سازی یارانه ها و هدفمند سدن بحث یارانه و اجرای آن تقریبا 95 درصد از وظایف حوزه وزارت جهادکشاورزی را در برمی گیرد ، بصورت جهادی وارد عمل شده تا سیاست های دولت که الحق و الانصاف این سیاست ها به نفع معیشت مردم خواهد بود ، به نحو احسن اجرایی گردد.

 

وی به برنامه های تحول گرایانه مدیریت جدید سازمان دامپزشکی کشور اشاره کرد و گفت : دکتر آقامیری از زمان حضور در راس سازمان دامپزشکی با توانی مضاعف در صدد ایجاد تحول هستند که همگی باید در تحقق این مهم همراه و همیار ایشان باشیم.

 

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور گفت: سند تحول که در سازمان دامپزشکی کشور در حال تدوین است یک رویکرد اصلاح ساختاری در سازمان داشته بطوریکه رویکرد و زحمات همه عزیزان و همکاران در اقصی نقاط کشور را نشان می دهد و درصدد هستیم برخی قوانین دست و پاگیر و گذشته را بر این اساس اصلاح نمائیم.

 

وی به موضوع رفاه و معیشت همکاران اشاره کرد و گفت : در این زمینه گام های خوبی برداشته شده است بطوریکه در سال گذشته قریب به 240 میلیارد تومان اعتبار به استانها ابلاغ گردید که در پرداخت ها نسبت به دیدگاه همکاران شاید کم و کاستی وجود داشته باشد ولی نسبت به سنوات قبل این مقدار اعتبار قابل قبول می باشد.

 

 حسینی به تحول در حوزه سامانه های سازمانی بعنوان یکی از اسناد تحولی در سازمان دامپزشکی اشاره کرد و گفت : به دنبال یک برنامه جامع و کامل در این حوزه هستیم که ان شاالله در آینده نزدیک و با همکاری مجموعه فاوا به این مهم دست خواهیم یافت.

 

وی در پایان از خدمات ارزشمند و جهادی بودن دکتر بهمنش ، مدیرکل اسبق تقدیر و تشکر و برای مدیریت جدید دامپزشکی کهگیلویه وبویراحمد آرزوی توفیق کرد.

 

دکتر سید مختار رجائی فر ، مدیرکل جدید دامپزشکی کهگیلویه وبویراحمد ضمن تقدیر و تشکر از حضور همکاران و مدعوین در جلسه تودیع و معارفه ، از حسن اعتماد ریاست سازمان دامپزشکی ، استاندار ، مجمع نمایندگان استان ،  مجموعه جهادکشاورزی و همکاران خود تقدیر و تشکر نمود.

 

وی یکی از برنامه های جدید این اداره کل تبیین اهداف عالیه دامپزشکی در راستای جهاد تبیین عنوان کرد و گفت: در این زمینه با قدرت و توان خود ورود خواهیم کرد .

 

 رجائی فر گفت: سلامت و بهداشت عمومی ، خط قرمز دامپزشکی است و با همراهی و تعامل با سایر دستگاه ها این مهم را دنبال خواهیم کرد.

 

مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه وبویراحمد در پایان ضمن تقدیر و تشکر از مدیرکل اسبق دامپزشکی استان گفت : پاسخگویی به مردم در وهله اول ، پاسخگو بودن به نظام مقدس جمهوری اسلامی در مرحله دوم و در نهایت پاسخگو بودن به مسئولین بالادستی از مهمترین برنامه های اینجانب در مدیریت دامپزشکی کهگیلویه وبویراحمد خواهد بود.

 

در این مراسم که دکتر ناظمی ، مدیرکل دامپزشکی استان فارس حضور داشت از زحمات 8 ساله دکتر عبداله بهمنش تقدیر و آقای دکتر سید مختار رجائی فر ، بعنوان سرپرست دامپزشکی کهگیلویه وبویراحمد معارفه شد. 

 

 

---
---
---
---
---
---
---

نظرات کاربران

نظرخواهی

خواسته شما از نماینده آینده مجلس