تازه های سایت

30. ارديبهشت 1401 - 10:53
سرپرست بیمه سلامت در کهگیلویه و بویراحمد به بیان خبرهای خوش در حوزه بیمه سلامت پرداخت و گفت: 520 هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

به گزارش بویرخبر:  دولت سیزدهم با وجود تمامی تحریم ها و فشارها و مسایل اقتصادی بحث بیمه رایگان افراد فاقد بیمه در کل کشور را اجرایی کرده است و براساس آمارها تاکنون بیش از پنج میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در این طرح به طور رایگان از خدمات بیمه برخوردار شدند.

کیان دهراب پور در خصوص خدمت بیمه سلامت به کهگیلویه و بویراحمدی ها و اینکه این بیمه چه تعدادی را پوشش قرار می دهد، گفت: از جمعیت 730 هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد حدود 520 هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند و از خدمات بیمه سلامت استفاده می کنند.

 

سرپرست بیمه سلامت استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص تعرفه های بیمه سلامت گفت: خدمات بستری 10 درصد هزینه اصلی و  خدمات ویزیت و پاراکلینیک 30 درصد هزینه تعرفی اصلی است.

 

وی به خبرهای خوش در حوزه تحت پوشش قرار دادن افراد برای بیمه سلامت خبر داد و گفت: افرادی که تحت پوشش هیچ بیمه ای نیستند و در مناطق کمتر توسعه یافته و حاشیه شهر زندگی می کنند با مراجعه به اداره کل بیمه سلامت از خدمات رایگان بیمه سلامت استفاده کنند.

 

این مسئول افزود: حدود 35 هزار نفر از تسهیلات بیمه همگانی استفاده می کنند که این افراد فاقد هرگونه بیمه ای بودند که دولت این افراد را تحت پوشش قرار داده است و برای آنها 37 پزشک متخصص و داخلی قرار داد  بسته  است که با مراجعه به پزشکان از تسهیلات بیمه ای استفاده می کنند.

 

گفتنی است بیمه سلامت استان کهگیلویه و بویراحمد توانست رتبه برتر نسخه الکترونیکی را در کشور کسب کند.

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

نظرخواهی

خواسته شما از نماینده آینده مجلس