تازه های سایت

29. ارديبهشت 1401 - 14:00
طبق برخی شنیده ها یکی از شهرداران در استان به دلیل مخالت با برخی منفعت طلبی های شخصی و همچنین به دلیل نگاه های جناحی و سیاسی تهدید به استیضاح شده است

به گزارش بویرخبر:    در مجموع وظایف شهرداری ها پنج موضوع عمرانی، خدماتی، نظارتی و حفاظتی، رفاهی و مدیریت منابع مشاهده می شود.

 

شهرداران نقش بسزای در رشد و توسعه شهرها در این بخش ها دارند و می توانند با فراهم کردن شرایط مختلف  سبب رونق شهر و جذب گردشگر و توریست شوند این موضوع در شهرهای گردشگر پذیر اهمیت بیشتری دارد تا شهرداران بتوانند به خوبی در این راستا تلاش کنند و در جهت رفع مشکلات گام بردارند.

 

شهرداری ها باید با رصد مشکلات در حوزه شهرها در جهت ارائه راهکارها و برنامه ها برای حل آن مشکلات باشند و از انتقادات و مطالبات مردم برای توجه به رشد و پیشرفت شهر استقبال کنند.

 

در کنار وظایف مختلف شهرداران، باید  مطالبات قانونی مد نظر قرار گیرد و از منفعت طلبی ها و خواسته های شخصی خودداری شود  و اجازه فعالیت شهرداران  در یک فضای قانونی و آرام  بدون ایجاد حاشیه برای وی داده شود.

 

در همین راستا طبق برخی شنیده ها یکی از شهرداران در مقابل برخی منفعت طلبی ها شخصی و همچنین برخی موضوعات جناحی ایستادگی کرده است و این موضوع  سبب فشارهای به وی برای استیضاح شده است.

 

از طرفی این شهردار که تنها چند ماه در سکان شهرداری قرار گرفته است توانسته در حوزه های شهری نظیر توجه به آسفالت و همچنین واگذاری پارک ها به پیمانکار برای تعیین و تکلیف آنها گام بردارد و نتایج مثبتی را دنبال کند اما اصرار وی بر موضوعات قانونی سبب مخالفت ها با این شهردار و تهدید به استیضاح او شده است.

 

 

گفتنی است درشرایطی شهرداران می توانند به خوبی به وظایف خود در حوزه شهری اثرگذار عمل کنند که موضوعات سیاسی و جناحی، خواسته های خلاف قانون و مطابق با منفعت های شخصی مشاهده نشود در غیر اینصورت امورات و مطالبات مردم به حاشیه خواهد رفت و شهر رشد و پیشرفت نخواهد داشت.

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

نظرخواهی

خواسته شما از نماینده آینده مجلس