تازه های سایت

26. ارديبهشت 1401 - 14:44
بعد از اعلام ‌برنامه دولت برای اصلاح ارز ترجیحی، برخی سودجویان و دلالان اقدام به احتکار کالاهای اساسی مردم کرده بودند که اطلاعات سپاه فتح سد راه قاچاق و مبارزه با احتکار شد.

به گزارش بویرخبر: احتکار در لغت به معنای نگهداری طعام به انتظار گران شدن آن و از قدیم‌الایام در اقتصاد همه کشورها  از جمله ایران نیز وجود داشته و در هر جایی که نفع و سودی وجود داشته باشد، مفاسد مربوط به آن نیز به چشم می‌خورد.

 

سیاست مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها طرحی بود که از هفته گذشته توسط دولت در کشور اجرایی شد اما متاسفانه با آغاز این طرح برخی از سودجویان اقدام به احتکار کالا کرده و در بازار بدنبال اختلال بودند که دستگاه های امنیتی ، انتظامی و اطلاعاتی پای کار معیشت مردم بوده و مبارزه جدی را با این سودجویان و قاچاقچیان در دستور کار قرار دادند.

 

محتکران در کهگیلویه و بویراحمد در روزهای گذشته بارها در تور اطلاعاتی حافظان امنیت قرار گرفته و سربازان گمنام سپاه استان کهگیلویه و بویراحمد در راستای مبارزه با مفاسد اقتصادی و تسهیل اجرای طرح اقتصادی دولت با رصد دقیق و آماده باش کامل موفق به کشف چند انبارِ کالای احتکار شده روغن، برنج، تخم مرغ و سایر اقلام در سطح استان شدند.

 

با بررسی خبر های منتشر شده از کشفیات کالا در استان کهگیلویه و بویراحمد بنظر می رسد سازمان اطلاعات سپاه کهگیلویه و بویراحمد در خط مقدم مبارزه با قاچاق و احتکار کالا قرار گرفته و در 2 هفته گذشته بالغ بر 50 تن انواع کالا را در انبار های بزرگ استان کشف و ضبط کرده است .

 

متاسفانه عده ای از آب گل آلود بازار با اسم رمز احتکار کالاهای مورد نیاز مردم را در انبار ه دپو کرده و در بازار اختلال ایجاد می کنند که خوشبختانه با مبارزه جدی با این افراد خبر های خوش کشفیات امید را به مردم باز می گرداند به گونه ای که طی 14 روز گذشته بارها اخباری از کشف انبار های ماکارونی، برنج، روغن، مرغ، آرد، تخم مرغ و شکر توسط رسانه ها منتشر شده است.

 

با تجمیع آمار منتشر شده در رسانه های استان کهگیلوئیه و بویراحمد مردم امید وار شده تا طرح مردمی سازی یارانه ها به خوبی اجرا و کالاهای مورد نیاز هرچه سریعتر و با فراوانی در اختیار آنها قرار بگیرد چرا که اگر احتکار 2 تن گوشت قرمز، 32 تن برنج، 5 تن روغن، 4 تن تخم مرغ، 2 تن شکر، 2 تن آرد ،1 تن مرغ و 1 تن شکر توسط این محتکران انجام می شد و این انبار ها کشف نمی شد قطعا می توانست اختلال عمده ای در بازار کهگیلویه و بویراحمد ایجاد کند و همین امر وظیفه دستگاههای نظارتی را برای برخورد با محتکران سنگین تر می کند.

 

انتهای پیام

نظرات کاربران

نظرخواهی

خواسته شما از نماینده آینده مجلس