تازه های سایت

26. ارديبهشت 1401 - 14:39
مسئولان کهگیلویه و بویراحمد ازتکذیب شایعات مرغ مشکل دار مطالبی را مطرح کرده و عنوان کردند: مرغ مشکل دار در استان وجود ندارد

به گزارش بویرخبر: در چند روز گذشته خبری در فضای مجازی منتشر شد مبنی بر اینکه مرغ هایی وجود دارد که توسط مردم استان های اصفهان، تهران، خریداری نشده است و در شرایط فعلی خراب شده اند.

 

این شایعه بیان می کند: مرغ های خراب در دهدشت، گچساران، و یاسوج  توزیع می شود و نباید اقدام به خرید آنها داشت.

 

سرپرست جهاد کشاورزی استان در همین رابطه در گفت و گو با صبح زاگرس گفت: توزیع مرغ از مبادی کاسبان امین است و این کاسبان مورد تایید جهاد کشاورزی، بسیج، و همه گروه ها است.

 

معتمدی با بیان اینکه توزیع از طریق پشتیبانی جهاد کشاورزی است، گفت: توزیع مرغ براساس تاریخ مصرف است از طرفی عاملین توزیع مشخص هستند، بنابراین از دیدگاه ما این موضوع صحت ندارد.

 

کارشناس مسئول طیور جهاد کشاورزی در همین رابطه در گفت وگو با خبرنگار ما گفت: سه کشتارگاه داریم که مرغ گرم را با  برچسب، پلاستیک مخصوص عرض می کنند و این مرغ ها  تا سه روز قابل نگه داری در یخچال هستند.

 

بهنام پور با بیان اینکه اگر مرغ از جایی دیگر وارد شود دارای مشخصات است، گفت: مرغ بدون برچسب و مشخصات وارد نشده است و تا اکنون در خصوص این موضوع چیزی مشاهده نشده است.

 

مسئول شرکت پشتیبانی امور دام در همین رابطه گفت: ما متولی توزیع مرغ منجمد هستیم و در حال حاضر مرغ منجمد در شرایط فعلی توزیع نداریم  زیرا می خواهیم بازار به یک تعادلی برسد بنابراین موضوعات مطرح شده در سطح فضای مجازی شایعاتی است که مطرح می شود.

عزیزی افزود: مرغ یک کالای غذایی سردخانه ای است که با مجوز سازمان دامپزشکی کشور از یک استان به استانی دیگر انتقال پیدا می کند و اگر مرغ دارای مشکل باشد اجازه و  مجوز حمل داده نمی شود.

 

مدیر کل دامپزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: موضع مطرح شده در سطح فضای مجازی تا اکنون مشاهده نشده است و هر محموله ای که از یک استان به استان دیگر منتقل شود و دارای مجوز باشد مورد تایید ما است و اگر مجوز نداشته باشد دامپزشکی حتی اگر کالا سالم باشد توسط دامپزشکی تایید نمی شود.

 

بهمنش با بیان اینکه یک  مرغ دارای کشتار سالم، بسته بندی صحیح، دمای مناسب برای نگه داری است، گفت: اگر نسبت به مرغ شک و شبهه  وجود داشته باشد نمونه برداری و وضعیت بهداشتی آن آزمایش می شود.

 

وی افزود: اکیپ دامپزشکی به صورت روزانه در سطح شهر و شهرستان ها فعال است و اگر موارد مشکوکی باشد اقدام به جمع اوری آن می شود.

 

این مسئول افزود: مرغ کشتار روز دارای کشتارگاه مشخص، تاریخ مصرف، بسته بندی، تاریخ تولید آن مشخص است و تا الان موضوعی مبنی بر وارد شدن مرغ خراب در سطح استان صحت ندارد.

 

بهمنش در پایان گفت: تا امروز مشکلی در خصوص مرغ در سطح استان مشاهده نشده است و اگر چنین چیزی مشاهده شد با اعلام توسط شهروندان با اعزام اکیپ موضوع را بررسی خواهیم کرد.

 

انتهای پیام/

 

 

نظرات کاربران

نظرخواهی

خواسته شما از نماینده آینده مجلس