تازه های سایت

پربازدیدها

21. ارديبهشت 1401 - 12:11
صبح امروز جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی در سالن شماره یک استانداری برگزار شد.

به گزارش بویرخبر: صبح امروز جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید کهگیلویه و بویراحمد با حضور مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی به ریاست معاون اقتصادی استاندار در سالن شماره یک استانداری برگزار شد.

فرامرزی در این جلسه گفت : در سال ۱۴۰۰، ۳۵ کمیته تخصصی با حضور بانک های عامل برای رفع مشکلات فعالین اقتصادی برگزار شد که این جلسه ۱۸ کارگروه تسهیل و ۱۵۰ پرونده داشت که از ۱۵۰ پرونده ۴۶ پرونده جهت حل مشکلات تعیین و تکلیف شد و مابقی مصوبه ها در حال اجراست.

معاون امور صنایع و معادن صنعت و معدن کهگیلویه و بویراحمد در ادامه به مشکلات کارخانه قند یاسوج اشاره کرد و گفت: کارخانه قند یاسوج بدهی ها به شرکت گاز داشته و آنها اقدام برای توقیف املاک کارخانه داشتند و همچنین مشکلات امور مالیاتی در سال ۹۵ و سال قبل آن به دلیل بیمه کارگران حساب شرکت مسدود شده است.

مقبول از اعضای هیئت مدیران کارخانه قند یاسوج گفت: همه اعضای هیئت مدیره برای مشکلات اطلاعات کافی دارند در این راستا علاوه بر بدهی ها به شرکت گاز، تغییر مالکیت ها است که متوجه مالکان جدید است.

وی با بیان اینکه ستاد اجرایی ۵۱ درصد سهام را از بانک تجارت برای اشتغال زایی خریداری کرده است و بازسازی و احیا آن به عهده ستاد است، گفت: در اواخر ۹۳ و ۹۴ شرکت بدهی میلیاردی به شرکت گاز داشت و این بدهی تا امروز باقی مانده است و تا امروز حدود ۸ میلیارد تومان است.

وی به مشکلات کارگران این شرکت اشاره کرد و ادامه داد: تلاش داریم هیچ چیزی از دارایی شرکت از بین نرود و درصدد تسویه بدهی هستیم در این راستا شرکت گاز برای پرداخت بدهی و دیرکرد آن ملاحظه این شرکت را داشته باشند.

مقبول نماینده شرکت با بیان اینکه این شرکت از سال ۹۴ پیگیری ها برای بدهی ها داشته و فرصت زیادی دادند اما توجهی نکردند، گفت: شرکت گاز اقدامات لازم را بعد از پیگیری های مکرر دنبال کرد اما در سال ۹۸ اقدام عملی و توقیف کتبی شد که کارخانه قند یاسوج، ملکی در مادوان برای این موضوع درنظر گرفت اما این پرونده در واحداجرایی دستگاه های قضایی مسکوت مانده است.

معاون اقتصادی استاندار در واکنش به این اظهارات گفت: خط قرمز حاکمیت تولید است و برخی سیاست ها در سال گذشته اجرا میشد اما مانند گوشت قربانی به سمت و سوهای مختلفی سوق پیدا می کرد.

عسکری با بیان اینکه واحد‌های تولیدی که دچار بدهی هستند باید تعیین و تکلیف شوند تا روند تولید آنها ادامه پیدا کند، گفت: سیاست پایداری واحدهای اقتصادی را دنبال می کنیم در این راستا کارخانه قند دچار مشکلات و حواشی مختلفی شد تا وضعیت فعلی را داشته باشد بنابراین باید در یک فرایند تعاملی نگاه ها به گونه ای باشد که کلیت کارخانه قند دچار آسیب نشود.

عسکری گفت: می توان بدهی را از طریق فعالیت و‌ راه اندازی این کارخانه و کسب درآمدهای این کارخانه پرداخت کرد.

مدیر عامل شرکت مخابرات استان در این جلسه به بدهی ها این شرکت از کارخانه قند اشاره کرد و گفت: بعد از اینکه ستاد اجرایی درخواست حل مشکلات خطوط ارتباطی را دادند برای حل مشکلات تولید بدون درنظرگرفتن بدهی های با آنها همکاری شد.

نماینده کارخانه قند یاسوج با بیان اینکه در سال ۹۶ این کارخانه تعطیل شد و مالیات های مختلف ارزش افزوده و مالیات های حقوق پرونده آنها باز است و در شرایطی که این کارخانه فعالیتی نداشته است مشکلات ما شده است.

مقبول گفت: چهار بخش مشکلات، شامل کارگران قبلی از طریق نامه درصدد شکایت هستند و سریع به دیوان می رود و اجازه دفاع به ما نمی دهند، کارگران فعلی مجموعه حدود ۱۷ نفر هستند که اکثریت در مرز بازنشسته شدن هستند و تقاضا داریم شرایطی فراهم شود بازنشسته شوند، و کارگران آینده ای وجود دارد یعنی عده ای فشار برای بکارگیری کارگران جدید تلاش دارند اما استخدام دست مدیرعامل نیست و توسط ستاد استخدام صورت می گیرد.

نظرات کاربران

نظرخواهی

خواسته شما از نماینده آینده مجلس