تازه های سایت

پربازدیدها

20. ارديبهشت 1401 - 10:24
صبح امروز مانور بزرگ پایش بازار در یاسوج با حضور گشت مشترک دستگاه های اجریی و همچنین دستگاه قضا برپا شد تا بازار و تخلفات احتمالی آن مورد بررسی قرار گیرد.

به گزارش بویرخبر: روح الله باقری فرد در حاشیه این بازدید در گفت و و گو با خبرنگار ما گفت: با توجه به دستور کشوری مقام عالی وزارت صنعت و معدن مانور سراسری کشوری توسط اداره کل صنعت و معدن و تجارت استان ها با همکاری معاونت هماهنگی اقتصادی استاندار، اصناف، اتحادیه ها، تعزیرات حکومتی، بسیج اصناف و جهاد کشاورزی این بازرسی ها انجام می شود.

معاون بازرسی صنعت ومعدن تجارت کهگیلویه و بویراحمد هدف اصلی این مانور سراسری را شناسایی التهابات، کمبودها، مشکلات، تنگناها در بازار دانست و گفت: باتوجه به آزادسازی ارز و تاثیر آن بر روی کالاهای اساسی این ظنارت در بازار پیاده سازی می شود تا در صورت کمبود کالاها اساسی از طریق اعلام به استانداری برای رفع آنها اقدام شود.

وی یکی از اهداف اصلی این طرح را توزیع و فراوانی کالا در سطح بازار با همکاری جهاد کشاورزی اعلام کرد و ادامه داد: نظارت همه جانبه بر روی بازار و صنوف صورت می گیرد تا از احتکار، گرانفروشی و سایر مشکلات جلوگیری شود.

این مسئول روند رسیدگی به تخلفات را از طریق اعلام تذکر شفاهی و برخورد قانونی دانست و عنوان کرد: در این بازدیدها روند ارائه کالاها توسط صنوف مورد بررسی قرار می گیرد تا از احتکار جلوگیری شود و هر گونه کمبود در بازار مشاهده نشود و اگر واحد صنفی درصدد سودجویی، احتکار و عرضه خارج از شبکه باشد بدون اغماض با هماهنگی دستگاه قضا برخورد قانونی خواهیم داشت.

باقری فرد در پایان گفت: این بازرسی از روز یکشنبه 20 اردیبهشت ماه شروع و تا سه روز کاری با شدت در سطح استان با 23 تیم بازرسی دنبال می کنند.

نظرات کاربران

نظرخواهی

خواسته شما از نماینده آینده مجلس