تازه های سایت

پربازدیدها

19. ارديبهشت 1401 - 12:59
نشست مدیریت بحران در کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد تا در این نشست فرماندار شهرستان دنا به انتقاد علوم پزشکی یاسوج و همچنین شهرداری سی سخت بپردازد

به گزارش بویرخبر"  مدیرکل منابع طبیعی و آبخیز داری استان گفت: ماده ۴۷ قانون حفاظت از جنگل ها عنوان کرده کلیه ادارات باید در مقابله با آتش سوزی ها همکاری کنند، این یک وظیفه و تکلیف است منابع طبیعی امکانات و اعتبارات محدودی دارد.

جاوید بخت با بیان اینکه در سال گذشته ۳۴ فقره آتش سوزی در ۱۵۵۰ هکتار از اراضی و جنگل های استان اتفاق افتاد گفت:  بالغ بر ۵۵۰ هزار هکتار از اراضی و جنگل ها در78 نقطه بحرانی قرار دارند.

وی از بخشداران و فرمانداران خواست تا از  ظرفیت نهادهای مردمی و رسانه ها برای مقابله با بحران ها و آتش سوزی های مناطق استفاده کنند .

بخت موضوع دیده بانان منابع طبیعی را مهم ارزیابی کرد و خاطر نشان کرد:  فردا  معاون حفاظت سازمان منابع طبیعی کشور وارد استان می شود و د2 موضوع آفت درختان و آتش سوزی ها مورد توجه قرار می گیرد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیز داری گفت:در شهرستان ها ۱۸۶ دمنده آماده به کار داریم تعدادی به دهیاران و مناطق محلی داده شده است که ساماندهی لازم انجام می شود و تجهیزاتی دیگر وارد استان می شود هرچند که کم است و نیاز است همراهی بیشتری انجام شود.

وی با اشاره به اینکه در بحث تجهیزات انفرادی و بحث پشتیبانی مشکلاتی داریم و هنوز بخشی از هزینه پشتیانی سال گذشته مانده است گفت:در بحث آتش بر ها به اداراتی که دستگاه سنگین دارند نیاز داریم .

 

فرماندار  شهرستان دنا در نشست مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه شهرستان دنا در مسیر زلزله قرار دارد و این شهرستان به پد بالگردی نیازمند است از کمبود انبار دپوی کالاهای وضعیت اضطراری در این شهرستان خبر دادو گفت: نداشتن محل اسکان اضطراری در مواقع بحرانی از جمله نیازسنجی های شهرستان است.

وی گفت: در بحث اعتبارات تخصصی زلزله به دستگاه ها هنوز دست به دامن دستگاه ها هستیم که یا اقدامی نکردند و یا اقدام اولیه بوده است.

 

کورش درخشان زاده با اشاره به اینکه چند دستگاه از جمله شهرداری سی سخت و دانشگاه علوم پزشکی در بحث هزینه کرد و تخصیص اعتبار ات زلزله کاری انجام نداده گفت: در حوزه آبفا نیاز است کار سرعت بگیرد.

 

وی از عدم آغاز به کار پروژه های عمرانی سازمان ورزش و جوانان در این شهرستان خبر داد و گفت: ورزش و جوانان در مرحله انتخاب پیمانکار است و باید بتواند اعتبارات را جذب کند.

 

درخشان زاده با بیان اینکه راهداری و حمل و نقل جاده ای باید در بخش جذب اعتبارات به کارها سرعت بخشیده و پویا تر عمل کند گفت: عدم استمهال وام ها و بحث تسهیلات تکمیلی هنوز در سی سخت مشکل اساسی مردم و به یک معضل تبدیل شده است.

 

 فرماندار چرام نیز در این نشست با اشاره به اعتباره 3 میلیارد ریالی شهرستان چرام در حوزه عشایری که در اختیار شهرستان کهگیلویه است گفت: این اعبار باید در اختیار شهرستان چرام قرار بگیرد.

 

وی در ادامه با بیان اینکه شهرستان چرام از کمبود امکانات برای مقابله با بحران ها رنج می برد و تنها وسیله نقلیه این شهرستان برای مواجه با مشکلات خودروی معیوب آتش نشانی است ابراز داشت: کمبود امکانات برای مقابله با بحران ها و عدم محل مناسب دپوی اقلام اضطراری از معضلات شهرستان چرام است.

عبد الرحمان توفیقیان با تاکید بر اینکه در خصوص خسارات سیل تیر ماه سال گذشته تا کنون جبران خسارت و کاری انجام نشده است گفت: برای سیل سال گذشته بالغ بر 2 هزار میلیارد ریال خسارت براورد شده بود.

 

فرماندار شهرستان چرام اظهار داشت: 80 درصد مناطق جنگلی این شهرستان در معرض خطر آتش سوزی قرار دارند و با توجه به پوشش جنگلی چرام نیازمند توجه و پشتیبانی است.

توفیقیان افزود:از سال ۹۰ تا کنون ۲۹ نفر  جمعی پرسنل منابع طبیعی شهرستان بود که به ۹ نفر رسیده و این کمبود نیروی انسانی در کنار کمبود امکانات باید مورد توجه قرار بگیرد .

 

نظرات کاربران

نظرخواهی

خواسته شما از نماینده آینده مجلس