تازه های سایت

پربازدیدها

17. ارديبهشت 1401 - 13:57
نشست تجلیل از معلمان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد تا به موضوع رتبه بندی معلمان در مجلس شورای اسلامی تاکید شود.

به گزارش بویرخبر:  این نشست درسالن شهید مطهری اموزش و پرورش استان و با حضور احمد زاده استاندار ، روشنفکر نماینده بویراحمد دنا و مارگون و همچنین حجت الاسلام موحد نماینده کهگیلویه بزرگ برگزار شد.

نماینده شهرستان کهگیلویه بزرگ در این مراسم گفت: از معلمان در بلندترین عناوین یاد می شود و این هفته را به همه آنها تبریک عرض می کنم.
 
 
 
حجت الاسلام موحد با بیان اینکه بلندترین منزلت و مقام ها و گرامی داشت  در هفته معلم مد نظر است، گفت: دو موضوع یعنی مشکلات اموزش و پرورش و مقوله معلم از  موضوعات مهم است، در ایات قران به شان و جایگاه معلم اشاره شده و جایگاه آنها در کنار پیامبر تعریف شده است.
 
 
وی با بیان اینکه معلم شغل انبیا است، گفت: معلم منزلت استثنایی و غیر قابل رسیدن برای اقشار مختلف است و از طرفی مسئولیت او در جامعه سنگین است.
 
 
این مسئول با بیان اینکه اگر قرار است جایگاه معلم تبیین شود باید ارزش ها و منزلت آنها دیده شود،  گفت: حفظ منزلت معلم در گروه حرمت و کرامت انها  است اما این معلم به جایگاه و منزلت خود باید توجه کند. 
 
حجت الاسلام با بیان اینکه شما کسانی هستید، که بر گردن جامعه حق و حقوق دارید، گفت: اگر جامعه دارای معلم، فیلسوف، روحانی و دانشمند است به علت تلاش های شما معلمان است. 
 
 
وی افزود: حرکت، نگاه و نظر معلم از منظرهای مختلف در زیر ذربین است.
 
 
 
این مسئول با بیان اینکه حرکت های انقلاب از بطن معلم و اموزش و پرورش شروع شد، گفت: مسئولیت شما در حفظ این امانت سنگین است زیرا شما منشا تحولات مختلف از قبل انقلاب تا امروز بوده اید. 
 
 
وی افزود: مطالبات و دغدغه های شما مهم است اما مسئولیت شما همان مسئولیتی است که از ابتدای انقلاب برای تحقق آن تلاش داشتید مورد تاکید است.
 
 
 
نماینده شهرستان های بهمئی، کهگیلویه، چرام و لنده گفت: معلم شان او همسنگ انبیاست و باید مسئولیت این شانیت را بداند و قدر نهد. 
 
 
حجت الاسلام موحد با بیان اینکه حدود ۱۱ میلیون معلم حقوق یک الی چند میلیونی دارند، گفت: اگر معلم هم سنگ انبیاست باید قدر و منزلت آنها دانسته شود و نباید معیشت و اقتصاد آنها دچار مشکل باشد. 
 
 
وی افزود: باید نسبت به معلم احساس دین کرد و نباید اجازه داد عصر ها مسافر کشی کند در این راستا دغدغه های مختلف معلمان در مجلس مطرح شده است و با موافقت سران سه قوه و حمایت آنها در مجلس در بحث رتبه بندی معلمان دنبال می شود.
 
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: جایگاه معلم در نظام ارزشی انسان جایگاه بزرگی است و همه قدر معلم و جایگاه رفیع آنها را حرمت شمردند.
 
 
 
وی با بیان اینکه اگر خواهان رشد کشور در ابعاد مختلف هستیم، باید جایگاه معلم دانسته شود، گفت: انقلاب اسلامی با شکوه و عظمت آن که کره خاکی و آسمان و ملکوت را تحت تاثیر خود قرار داده است مدیون اموزش و پرورش است تا دانش اموزانی تربیت شوند و در جریان انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی شهید شوند و انقلاب مستحکم شود.
 
 
 
آیت الله حسینی حرکت و ارمان های انقلاب اسلامی را مدیون معلمان دانست و گفت: معلمان گرانقدر ما وظیفه  سنگینی دارند و باید دانش اموزانی تربیت کنند تا انقلاب اسلامی  مستحکم و زمینه ظهور انقلاب مهدی (عج) را رقم بزنند.
 
 
وی افزود: امروز باید برای توجه به رشد و کیفیت اموزش و پرورش به زیرساخت ها در حوزه ساخت مدارس، رفع مشکلات آنها گام برداشت.
 
 
استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این نشست گفت: معلم مقام بالایی دارو و عزیز است، همه ما مدست پرورده معلمان هستند و پیغمبر خود را معلم می داند و یک شغل نیست بلکه مقوله ای به معنای تربیت بشریت است.
 
 
احمد زاده با بیان اینکه معلم یک جایگاه ویژه دارد و زیرا منزلت و اندیشه وی سبب رشد و تعلیم و تعالی جامعه است، گفت: مبنای ترقی و خلقت ما علم و اندیشه است و خداوند ما را در این مسیر قرار داد و روح خود را در ما دمید تا خداگونه متولد شویم و خداگونه به سمت خدا بازگردیم.
 
 
وی با بیان اینکه کسی که می خواهد به سمت خدا برود باید صاحب علم باشد و این علم دست معلمان است، ادامه داد: در دنیا با کسب علم و تربیت که خمیر مایه آن دست معلم است، کسب می شود.
 
 
احمدزاده با بیان اینکه جامعه وظیفه دارد شان و جایگاه معلمان را بدانند، گفت: در مسائل مختلف و مسیرهای مختلف که دارای هدف و قرب پروردگار است از رهگذر معلم امکان پذیر است.
 
 
 
وی افزود: همه وظیفه داریم مقام مهم و اساسی و تاثیرگذار معلم را در جامعه  تکریم کنیم و اگر خواهان رشد و پیشرفت هستیم باید به اسن جایگاه توجه شود.
 
 
 
این مسئول با بیان اینکه جایگاه اموزش و پروروش در اعتبارات خاص است، گفت: بالای ۲۰۰ مدرسه وجود دارد که باید مورد توجه قرار گرفته تا شرایط رشد و پیشرفت اموزش در استان مشاهده شود.
 
 
احمدزاده به ضرورت توجهات ویژه و اجرای طرح رتبه بندی معلمان اشاره داشت و افزود: به عنوان استاندار اگر امکان رشد معیشت و اقتصاد معلمان مورد توجه قرار گیرد سبب افتخار بنده است اما در حد توان و متناسب با بودجه استان تلاش خواهیم داشت.
 
 
انتهای پیام/

نظرات کاربران

نظرخواهی

خواسته شما از نماینده آینده مجلس