تازه های سایت

پربازدیدها

13. ارديبهشت 1401 - 9:08
هم‌زمان با عید سعید فطر در ایران اسلامی با حضور نمازگزاران یاسوجی نماز عید سعید فطر در این شهر برگزار شد.

به گزارش بویرخبر:  صبح امروز نماز عید سعید فطر به امامت آیت الله سید نصیر حسینی نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در کهگیلویه و بویراحمد در فضای باز بلوار شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور پرشور و شعور اقشار مختلف شهروندان یاسوجی برگزار شد.

 

امام جمعه شهر یاسوج در خطبه اول نماز عید فطر با تبریک عید فطر، گفت: خداوند متعال ابزارهای بهشت و دوزخ را به ما آموخت، اگر اسلام، نماز، روزه نباشد دربهای دوزخ بر روی انسان باز خواهد شد.

آیت الله حسینی با بیان اینکه انسان های موحد در آتش خواهندسوخت،گفت: کسانی که با اهل بیت و امیر المومنین دشمنی می کنند در اتش خواهند سوخت.

وی افزود: باید سپاس گذار این باشیم که در حکومت کفر زندگی نکرده و حیات ما در پرتو دین اسلام است.

 

آیت الله حسینی در خطبه دوم نماز عید فطر با دعوت نمازگزاران به تقوای الهی گفت: عبادت و طاعات های شما ذخیره شد و تلاوت قرآن و شب زنده داری ها را باید ادامه داد و پایان ماه رمضان به معنای پایان عبادات نیست.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه باید با عبادت برای ماه رمضان آینده سوخت گیری کنیم، گفت: افراد زیادی سالیان گذشته بودند و امسال نیستند و باید قدر لحظات و ساعت ها عمر را بدانیم.

وی به جلوگیری از اسراف اشاره کرد و گفت: اسراف حرمت شرعی دارد و باید در مصرف اب، برق ، گاز، غذا اسراف نکرد زیرا آنها نعمت های الهی و بیت المال هستند و اسراف سبب خشم خدا می شود.

آیت الله حسینی به ضرورت جلوگیری از بدحجابی اشاره کرد و افزود: پوشش های نامناسب در شأن جامعه شیعی نیست و پوشش های نامناسب سبب آثار و تبعات آسیب های اجتماعی نظیر طلاق و سست شدن بنیان های خانواده می شود.

وی با بیان اینکه لباس ها زخمی و کوتاه نامناسب و در شأن بانوان ما نیست گفت: باید مراقب پوشش فرزندان و خانواده های خود باشیم.

 

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد حضور مردم استان در راهپیمایی را دشمن شکن و امید آفرین دانست و گفت: حضور و مشارکت در راهپیمایی در روز قدس سبب عزت و آبروی شما و نظام اسلامی است.

 

نظرات کاربران

نظرخواهی

خواسته شما از نماینده آینده مجلس