تازه های سایت

12. ارديبهشت 1401 - 11:26
فروشندگان یاسوجی در اقدامی عجیب برخی کالا ها را به سبد کالایی خریدان تحمیل می کنند و علت این موضوع را کمبود عنوان می کنند.

به گزارش بویرخبر:   اوایل بهمن ماه برروی خروجی اخبار رسانه ها کمبود روغن خوراکی تیتر شد تا بعد از آن مشکلی در بازار و تقاضای مردم نباشد اما متاسفانه بالغ بر 2 هفته است که در برخی از نقاط استان کهگیلویه و بویراحمد اخباری مبنی بر افزایش تقاضا و کاهش عرضه این کالا به گوش می رسد.

 

4 اردیبهشت رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با تایید این خبر که کمبود روغن به دلیل کاهش مواد اولیه است و از بارگیری مواد به سمت کارخانجات تولیدی خبر داد و گفت: به زودی مشکل کمبود روغن در استان رفع می شود.

 

علی معتمدی پور گفت: با تزریق مواد اولیه به کارخانه های روغن کشی تا چند روز آینده نوسانات رفع و بازار به ثبات می رسد.

 

مشاهدات میدانی خبرنگار ما همچنان از ضعف توزیع و کمبود این کالا در سطح شهر یاسوج حکایت دارد تا برخی شهروندان از اقدام عجیب برخی فروشندگان گلایه کنند.

 

با افزایش قیمت روغن در شهر یاسوج تقاضا برای این کالا افزایش یافته تا در اقدامی عجیب فروشندگان به ازای هر روغن یک کیسه برنج به مشتری تحمیل کنند.

 

برخی شهروندان یاسوجی در تماس باخبرنگار این رسانه اذعان داشتند: وقتی برای خرید روغن به برخی فروشگاه ها مراجعه می کنیم فروشنده ما را برای خرید یک گالن روغن مجبور به خرید یک کیسه برنج یا یک کارتن قند می کنند.

 

این شهروند با گلایه از این وضعیت گفت: اگر ما خرید دومی نداشته باشیم فروشنده از فروش روغن امتناع می کند و ما به دلیل نیاز مجبور به خرید سایر اقلام هستیم.

 

این موضوع باعث شد تا خبرنگار ما برای دریافت صحت ماجرا گفتگو با چند فروشنده را ترتیب دهد که متاسفانه فروشندگان با تایید این خبر اذعان داشتند برخی از شرکت ها که وظیفه توزیع کالا را بر عهده دارند برای خرید روغن به دلیل کمبود در بازار، فروشندگان را مجبور به خرید برنج و سایر اقلام شرکت می کنند و ما نیز مشتری را ملزم به خرید می کنیم .

 

یکی از فروشندگان تاکید کرد: مشتری های زیادی برای خرید روغن به ما مراجعه می کنند و ما اگر بخواهیم روغن را از شرکت دریافت کنیم باید در مقابل سایر کالاهای شرکت را خرید کنیم.

 

متاسفانه شک کمبود روغن از یک سو و این اقدام فروشندگان که ما آن را تایید نمی کنیم و فروشندگان مدعی هستند شرکت ها باب این کار را آغاز کرده اند از سوی دیگر باعث شده تا فشار روانی زیادی بر شهروندان حاکم شود و مسئولان متولی باید هرچه زودتر در این رابطه چاره اندیشی کنند تا نه کالایی به مصرف کننده تحمیل شود و نیز کمبود ها رفع شود.

 

گفتنی است که عرضه روغن‌های تولید داخل در سایت ‌های خرید و فروش اینترنتی از امروز نیز کاهش یافته است و برخی از این سایت‌ها اعلام عدم موجودی کرده‌اند.

 

انتهای پیام/

 

نظرات کاربران

نظرخواهی

خواسته شما از نماینده آینده مجلس