تازه های سایت

پربازدیدها

27. فروردين 1401 - 13:30
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان در خصوص آخرین وضعیت بیماری سرخک و همچنین علائم این بیماری توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش بویرخبر:  محمد مهدی بانشی  در خصوص آخرین وضعیت بیماری سرخک در کهگیلویه و بویراحمد گفت: یکی از دلایل مشاهده شدن سرخک ورود آوراگان افغان به کشور است که با توجه به اینکه واکسیناسیون آنها انجام نشده است، بیماری سرخک در کشور مشاهده شد.

 

معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان با اشاره به اینکه وجود کرونا در کشور در دوسال گذشته و  افزایش تزریق واکسن کرونا سبب توچه بیشتر به این بیماری شد، گفت: در هفته های گذشته مواردی  از بیماری سرخک در کشور مشاهده شد و همکاران را برای پایش این بیماری در استان مامور کردیم.

 

وی با بیان اینکه بیماری سرخک از طریق تنفس منتقل می شود و سرایت پذیری بالایی دارد، ادامه داد: عوارض پوستی، سرخ شدن چشم ها، تب از علائم سرخک است و راه پیشگری  از آن واکسیناسیون است که واکسن سه ظرفیتی یا " ام ام آر" نام دارد و  سرخک، سرخچه را پوشش می دهد.

 

این مسئول  تزریق واکسن سرخک را در 12 ماهگی و 18 ماهگی اعلام کرد و افزود: افرادی که واکسن سرخک تزریق کرده اند مشکلی ندارند اما اگر خانواده ای فرزند زیر 5 سالی  دارد که واکسن 12 و 18 ماهه را  دریافت نکرده اند به هر کدام از مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کنند تا این واکسن تزریق شود.

 

وی در پایان گفت: در هفته گذشته  24 نفر با علائم پوستی برای سرخک آزمایش گرفته شد و هر 24 مورد منفی بود.

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

نظرخواهی

خواسته شما از نماینده آینده مجلس