تازه های سایت

پربازدیدها

18. اسفند 1400 - 14:22
نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه شهید زارعی با اندیشه توحیدی و ولایی در میدان سلامت ایستاد گفت: همه ما باید درس بگیریم در مسیری قرار بگیریم که مرگ مان با افتخار باشد.

به گزارش بویرخبر:  نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد نیز در اولین یادواره شهید زارعی با تبریک ایام شعبانیه گفت: یاد و خاطره همه شهدا به ویژه شهدای سلامت و شهید زارعی را گرامی می داریم.

وی گفت: انسان در پیشگاه خداوند بسیار ارزشمند است، انسان اشرف مخلوقات است و خداوند همه چیز را در اختیار انسان قرار داده است، ابروی انسان در پیشگاه خداوند بسیار قیمتی است، همه اعضا و جوارح انسان در پیشگاه خداوند ارزش دارد و گفته شده  اگر یک انسان بی گناه کشته شود گویا همه انسان ها کشته شده است و اگر انسانی ،انسانی را زنده کند گویا همه انسان ها را زنده کرده است، بنابرین انسان نزد خدا ارزشمند است.

ایت الله حسینی گفت: این ارزش زمانی حفظ می شود که در قلب انسان معنویت و توحید باشد، در تاریخ داریم قوم عاد، ثمود، لوط در چند ساعت توسط خداوند به دلیل اعمال پلیدشان نابود شدند،  اگر در جامعه بشری معنویت و اخلاص حاکم نشد این انسان باید از صحنه روزگار حذف شود.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: به برکت بعثت پیامبر اسلام، و ولادت ائمه اطهار این تفکر توحیدی و حاکمیت اخلاق و معنویت، خداپرستی در جهان بشر حفظ شد تا انسان جایگاه خویش را داشته باشد و از مقام انسانیت سقوط نکند .

وی گفت: اگر انسان از این مقاوم انسانیت سقوط کند ،خداوند زندگی را بر می چیند ، امروز به برکت شریعت اسلام و قرآن این جهان بشر امروز به حیات خودش ادامه می دهد، اگر حجت و ولی الله نباشد اگر معنویت و خط توحیدی نباشد زمین و زمان به انسان ها امان نخواهد داد.

آیت الله حسینی بیان کرد: حکومت های طاغوتی تلاش داشتند خط معنویت را از بین ببرند، نمونه های آن در کشور ما همین پهلوی بود که شعارهای دینی را محکوم و شعارهای شیطانی را ترویج می داد که به برکت امام و مردم حکومت پهلوی کنار رفت و اسلام حاکم شد.
 

امام جمعه یاسوج گفت: اگر هنوز پهلوی حاکم بود امروز شهادت و شهید و، نماز و معنویت و اخلاق جایگاهی نداشت ،هدف آنها حذف تمام ارزش های دینی بود ،فضا باز شد تا انسان ها قدر منزلت شان را بدانند، وقتی حکومت طاغوتی باشد نفس کشیدن در آن جامعه اسان نیست، امروز در جمهوری اسلامی نعمت های زیادی وجود دارد.
 

وی بیان کرد: کوچک ترین کار در حکومت طاغوتی عذابی سخت دارد، جنگیدن در مسیر خداوند به فرمان ولی فقیه شهادت در پیش دارد، کارکردن و در مسیر خدا جان دادند شهادت نصیبش می شود و این شهدا نزد خداوند روزی داده می شوند.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: شهید زارعی با اندیشه توحیدی و ولایی که داشت اسوه بود و دلسوزانه در میدان ایستاده در شرایط سخت کرونایی مقاومت کرد و به مردم خدمات رسانی کرد.

وی بیان کرد: کادر درمان خطر کردند و با این ویروس مرگ بار جنگیدند،فردی که در این میدان می ایستد و مبارزه می کند اجر بسیار عظیمی دارد خوش به سعادت آنهایی که این گونه جانشان را به خداوند تقدیم میکنند.
 

آیت الله حسینی افزود: همه ما باید درس بگیریم در مسیری قرار بگیریم که مرگ مان با افتخار باشد،  شهدای سلامت وشهدای جنگ و انقلاب و مدافع حرم راه را به ما نشان دادند، شهدا با خون سرخ شان راه را روشن نگه داشته اند که راه گم نشود .

شهید زارعی نمونه یک قهرمان ملی است

غلام نژاد سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در اولین یادواره شهید سلامت شهید زارعی گفت: به لطف خدا دولت انقلابی شکل گرفته است و شعارهای اسلامی باید محقق شود، یکی از این شعارها زنده نگه داشتن یاد شهدای ،یاد مدافعان سلامت مدافعان حرم و مدافعان امنیت است، آنها جانشان را فدا کردند ، شهید زارعی نمونه یک قهرمان ملی است و یادش در تاریخ این استان خواهد ماند، از ویژگی های بارزی برخوردار بود.
 
وی بیان کرد: برای رسیدن به جایگاه شهید باید گامی به بلندای گذشتن از همه چیز برداریم ، شهید زارعی جانش را به مردم هدیه کرد، رسیدن به درجه رفیع شهادت سالها تربیت نفس می خواهد و یک شبه محقق نمی شود، رشادت های شهید زارعی چکیده ای از تربیت ایشان بود.
 
وی گفت: امروز سنگرهای ما در بیمارستان هاست، درست است کرونا کمی فروکش کرده اما همچنان سنگرها هستند، رزمندگان ما پرستارانی هستند که تا کنون چندین بار درد و رنج به کرونا مبتلا شده اند.
 
غلام نژاد بیان کرد: خاکریز متفاوت شده اما جنگ و ایثار همان جنگ و ایثار است، شهد زارعی در دوران خدمت اسوه کامل و شایسته بود، معجونی از علم،ادب نیک اخلاقی و نیک گفتاری بود.
 
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: بزرگترین نعمت خداوند به انسان زندگی است که شهید زارعی آن را برای مردم در طبق اخلاص گذاشت، گرچه پدر و مادر ایشان در قید حیات نیستند اما از بزرگان و خانواده این شهید تقدیر و تشکر دارم.
 
وی ادامه داد: پیشنهاد می دهم تندیس شهید زارعی در محوطه بیمارستان شهید جلیل نصب شود، که همه بدانند در دوران کرونا بر ما چه گذشت و چه بزرگانی از دست دادیم.
 
 
سردار حکمتیان فرمانده تیپ ۴۸ فتح استان نیز در این نشست با گرامی داشت یاد و خاطره همه شهدا گفت: درود خدا بر شهدای عزیزمان که جلوه های دنیای فانی را رها کردند گوی سبقت را ربودند محو جمال حق گشتند و ندای امام انقلاب لبیک گفتند و با تاسی از سالار شهیدان با یزیدیان زمان جنگیدند، از همه چیزشان گذشتند، از پست و مقام و جان شیرین شان گذشتند و با معبود حقیقی معامله کردند ، بهشت برین گوارای وجودشان بود، سر دادند تا سرافراز باشیم جان دادند تا ایران پاینده باشد. 
 
فرمانده تیپ 48 فتح عنوان کرد: درود خدا بر ازادگان و ایثارگران که با شهدا بودند رفتند که برنگردند اما الطاف خداوند بر این بود برگردند جامعه از انوارشان ما از تجربه شان و روایت گری جنگی نا برابر باشند، اگر این عزیزان نبودند چه کسی والفجر ۸، بیت المقدس، ثامن الائمه را برای ما روایت می کردند .
 

 

وی افزود: آمدند و یادگار جنگ را به همراه دارند تیر و ترکش در بدن دارند سخت راه می روند و سخت نفس می کنند تا ما قله های افتخار را در نانو، علم، در پرتاب ماهواره،  تولید موشک با اقتدار برداریم، باید قدرددان ایثارگران و رزمندگان باشیم،یادمان نرفته وقتی قرار بود معبری باز شود هیچ شانه ای نمی لرزید شهدا گفتند ما رفتیم کاری حسینی کردیم آیا شما که ماندید کاری زینبی می کنید یا خیر.
 
 
سردار حکمتیان عنوان کرد: شهدای مدافع سلامت همچون دفاع مقدس زمانی که ۳۶ کشور هماهنگ علیه ایران هماهنگ کردند، بخشی از جغرافیایی را تصرف کردند، برخی از شهرهای ایران را گرفته بودند مردم ما را آواره کردند تاسیسات حساس ما را از بین بردند عزیزان ما اعزام شدند و هرچه داشتند در طبق اخلاص گذاشتند امدادگران تا خط مقدم همراه رزمندگان بودند ۱۵۰ اورژانس صحرایی و ۵ بیمارستان ما را بمباران کردند.
 
فرمانده تیپ 48 فتح تصریح کرد: ۴هزار شهید جامعه پزشکی تقدیم نظام کرده است، در والفجر ۸ بیمارستان فاطمه زهرا را بمباران شیمایی کردند دشمن آرامش ملت ایران را نمی خواهد بلکه از زجر ملت ایران خوشحال می شود.
 
سردار حکمتیان ادامه داد: ناتوی فرهنگی، ولنگاری فرهنگی، شبیه خون فرهنگی، قتل عامل فرهنگی، نبرد تمام عیار رسانه ای ،تجهیز گروهک های مختلف را آموزش دادند و به مرزهای ایران گسیل کردند عده ای را وادار کردند علیه این کشور قیام کنند ،استان های مرزی ما را نا امن کردند.
 
 
وی افزود: ۱۷ هزار شهید ترور داریم، جنگ اکنون جنگ ترکیبی و هیبریدی است، اگر مدافعان سلامت ما دو سال است با یک جنگ بیولوژیک مواجهه هستند اگر افسران این جبهه شبانه روز آرامش ندارند اگر روزها و ماها نتوانستند خانواده شان را ببیند زمانی که این عزیزان در میدان جنگ ماندند و قهرمانانه و شجاعانه به قسم خود پایبند بودند.، زمانی که پدر از پسر فراری بود این عزیزان فرشتگان نجات بودند، ما این خاطرات گوهربار و حماسه سازمان را باز گو می کنیم ،دنیا این ایثارها را فراموش نخواهد کرد.
 
فرمانده تیپ 48 فتح با بیان اینکه این جان فشانی ها و از خود گذشتگی ها باید ثبت و ضبط شوند، یادمان نرفته تحریم های آمریکا چگونه است، یادمان نرفته در جنگ وقتی شوروی ۶۱ درصد تجهیزات عراق را مهیا کرد، بلژیک کارخانه فسفات داد، مصر تیپ زرهی، کوییت ۵۰ میلیارد دلار کمک کردند ، کشورهای حاشیه خلیج فارس ۱۶ میلیارد دلا کمک کردند همه این کشورها ما را نیز در دارو تحریم کردند، اما توانستیم بایستیم و مقابله کنیم، دشمن نمی خواهد اجازه دهد پیشرفت کنیم، جنگ امروز جنگ ادراکی است، باور و ارزش ها و ذهن ما را هدف قرار داده اند .
 
وی گفت: امروز جهاد تبیین بر ما تکلیف است، دست اوردهای جمهوری اسلامی باید گفته شود ، دست اوردهای انقلاب اسلامی باید گفته شود.
 
انتهای پیام/

نظرات کاربران

نظرخواهی

خواسته شما از نماینده آینده مجلس