تازه های سایت

پربازدیدها

2. تير 1399 - 14:02
معاون دانشگاه علوم پزشکی مطرح کرد :
علت تاخیر اعلام نتایج تست کرونا در استان
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان به دیر رسیدن جواب آزمایش های کرونایی واکنش نشان داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛  با توجه به شیوع گسترده کرونا و اینکه این بیماری همه گیری بسیار قوی دارد نیاز است که آزمایشگاه تشخیص در سریع ترین زمان ممکن جواب آزمایشات را به اطلاع فرد  مورد نظر برساند، چرا که در غیر این صورت ممکن است همین یک نفر ده ها نفر را مبتلا کند.

 

برخی از مخاطبان این پایگاه خبری از دیر رسیدن جواب آزمایش های خود ابراز گلایه کردند، این افراد می گویند که گاهی برای دریافت جواب آزمایش کرونای خود باید چندین روز معطل بمانند و در این مدت که سردرگم هستند و از مثبت یا منفی بودن کرونای خود اطلاع ندارند ممکن است دچار مشکلاتی شوند.

 

در همین خصوص با معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان مصاحبه ای داشتیم که در زیر می خوانید.

 

بانشی گفت: نتیجه تست ها را به صورت تلفنی به افراد اعلام می کنیم و به برخی افراد به دلیل اشکالاتی که در نمونه هایشان وجود دارد اعلام می کنیم که آزمایش را تکرار کنند.

 

وی ادامه داد: جواب آزمایش های مثبت را نیز حضوری اعلام می کنیم.
 
 
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان افزود: تاخیر در جواب آزمایش ها نباید وجود داشته باشد، اگر امروز آزمایش گرفته می شود فردا یا پس فردا  جواب ها مشخص می شود.
 
 
با توجه به اینکه تعداد آزمایش ها بالا رفته است هر چند که آزمایشگاه ما چند شیفته در طول روز کار می کند.
 
 
بانشی تصریح کرد: اما اینکه پاسخ ها سه روز بعد ارسال شود درست نیست، آزمایش ها زمان بر است و باید چندین ساعت در دستگاه بماند که دستگاه بتواند آزمایش را بخواند، برخی آزمایش ها به تکرار نیاز دارند و به فرد گفته می شود که تکرار کند.
 
 
این در حالی است که چند نفر در تماس با این پایگاه خبری از دریافت دیر هنگام پاسخ آزمایش های خود گلایه مند هستند.
 
انتهای پیام/

نظرات کاربران

نظرخواهی

خواسته شما از نماینده آینده مجلس