تازه های سایت

پربازدیدها

6. شهريور 1398 - 17:32
صبح امروز با حضور جمعی از مسوولا استان و به مناسبت فرا رسیدن هفته دولت یاد و خاطره شهدای دولت در حسینه ثارالله گرامی داشته شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛ صبح امروز به مناسبت فرا رسیدن هفته دولت، جمعی از مسوولان استانی از جمله نیروهای نظامی و انتظامی، مجموعه مدیران کل استانداری و اقشار مختلفی از مردم با حضور در حسینه ثارالله یاد و خاطره شهدای دولت را گرامی داشتند.
سردار حمید خرم‌دل در این مراسم با بیان اینکه فلسفه برگزاری چنین برنامه‌هایی ادامه راه شهدا است، اظهار داشت: خون شهدای ما نتیجه‌بخش است و امروز شاهد برکات ارزشمند خون شهدا در این برهه از انقلاب هستیم.

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه شهدا منبع و منشأ زیبایی‌هایی هستند که از عاشورا درس گرفته‌اند، افزود: ایثار، از خودگذشتگی و همدلی اوج زیبایی‌های بود که ما در هشت سال دوران دفاع مقدس مشاهده کردیم.

خرم‌دل با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) فرمودند هشت سال دفاع مقدس ما تکرار عاشورا بود، عنوان کرد: همانگونه که عاشورا برای انقلاب اسلامی ما الهام‌بخش بود امروز انقلاب ما برای جریان‌های آزادی‌خواه الهام‌بخش است.

وی به تاثیر برکات خون شهدا در فرهنگ عمومی جامعه اشاره داشت و بیان کرد: وحدت و همدلی از دیگر برکات خون شهدا است و امروز شاهدیم که هر جا دشمن بخواهد ضربه کاری بزند مردم و مسئولان به صورت هماهنگ در کنار هم قرار می‌گیرند.

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد ترویج فرهنگ جهاد و ایثار و مبارزه و مقاومت را از دیگر برکات خون شهدا عنوان و بیان کرد: تاثیر فرهنگ جهاد و شهادت در وصیت‌نامه شهدا به وفور پیدا می‌شود.

خرم‌دل تاکید کرد: امروز آنچه آرمان و ایده‌آل شهدا است در کشور ما ساری و جاری است و به همین علت نیز همیشه نگاه رهبر معظم انقلاب به آینده همواره روشن و مثبت است.

وی ولایت فقیه را مرکز ثقل ملت ایران دانست و ابراز کرد: شهدای ما در وصیت‌نامه‌های خود همواره بر پیروی از ولایت فقیه تاکید داشتند و بعید می‌دانم وصیت‌نامه‌ای از شهدا داشته باشیم که در مورد ولایت فقیه بحث نشده باشد.

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه نماز و رعایت حجاب اسلامی از دیگر خواسته‌های شهدا بود، گفت: امر به معروف و نهی از منکر یکی دیگر از مسائل مورد تاکید شهدا بود که این مسئله متاسفانه امروز گمشده کشور ما است.

خرم‌دل بیان کرد: از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون رهبران ما ذره‌ای مسیرشان از آرمان‌ها و اهداف انقلاب انحراف پیدا نکرده و مردم ما هم همواره وفادار به این نظام و انقلاب بوده‌اند.

وی با بیان اینکه فرهنگ ما برگرفته از عاشورا بوده که تا امروز پابرجا است، گفت: ما امروز در ابتدای گام دوم انقلاب هستیم و همه می‌دانند چه توطئه‌هایی علیه جمهوری اسلامی وجود دارد اما در تحقق گام دوم انقلاب و ایحاد تمدن بزرگ اسلامی، شهدا الگوی اصلی حرکت ما هستند.

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد یکی از شاخص‌های انقلاب بحث مقاومت هوشمندانه است و امروز این مقاومت مثمرثمر بوده است، ابراز کرد: مقاومت ما سبب شده امروز به حدی از عظمت و شوکت برسیم که کشوری مانند انگلیس به ذلت کشیده شود.

خرم‌دل بیان کرد: شوکت و ‌و بزرگی امروز انقلاب ما مرهون خون شهدا است و اراده خداوند، رهبر معظم انقلاب و ملت ما بر این است که این مسیری که از چهل سال پیش شروع شده با تبعیت محض از ولایت فقیه و همدلی به سرانجام برسد.

انتهای پیام/

تصاویر تکمیلی این مراسم در زیر آمده است:

نظرات کاربران

نظرخواهی

خواسته شما از نماینده آینده مجلس