تازه های سایت

1. خرداد 1398 - 15:47
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه دیگر بعد از 12 سال پرونده مسکن مهر زیبنده نیست بسته نشود، گفت: تاکنون جشن تحویل مسکن مهر در استان‌های زنجان، یزد و خراسان جنوبی برگزار شده است.مسکن مهر کهگیلویه و بویراحمد نیز در آستانه اتمام است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر:   نشست شواری مسکن مهر کهگیلویه و بویراحمد در سالن شماره یک استانداری با حضور قائم مقام وزیر راه و شهرسازی ، استاندار، و مدیران و مسوولان استانی برگزار شد.

 
 
در این نشست احمد اصغری مهرآبادی گفت: مقام عالی وزیر به جد پیگیر تحویل و تعیین تکلیف مسکن مهر در استان‌ها تا پایان امسال است.
 
 
 
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه دیگر بعد از 12 سال پرونده مسکن مهر زیبنده نیست بسته نشود،  گفت: تاکنون جشن تحویل مسکن مهر در استان‌های زنجان، یزد و خراسان جنوبی برگزار شده است.
 
 
 
 
اصغری مهرآبادی با اشاره به اینکه مسکن مهر استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، قم، مرکزی، سیستان و بلوچستان، بوشهر و ایلام نیز در آستانه اتمام است، افزود:دو روز قبل با حضور وزیر راه و شهرسازی پرونده مسکن مهر در خراسان جنوبی بسته شد.
 
 
 
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در صورت تعامل و همکاری مدیران شرکت‌های خدمات رسان و مجموعه راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد پرونده مسکن مهر این استان نیز در آینده‌ای نه چندان دور بسته می‌شود.
 
 
 
اصغری مهرآبادی با بیان اینکه تمامی مسکن مهر استان قم نیز بزودی به بهره‌برداری می‌رسند، خاطرنشان کرد: به نسبت واحدهای مسکن مهر احداث شده استان کهگیلویه و بویراحمد بیشترین یارانه را دریافت کرده است.
 
 
 
وی افزود: سال 86 عملیات اجرایی احداث 2 میلیون و 200 هزار واحد مسکن در شهرهای مختلف ایران آغاز که بعد از گذشت بیش از 12 سال هنوز به طور کامل به بهره برداری نرسیده‌اند.
 
 
 
در ادامه مدیر کل ثبت اسناد گفت:  کهگیلویه و بویراحمد نسبت به تمام استان ها در خصوص صدور سند مستقل بوده و ارسال ۸۲ سند به نام شهرسازی صادر شده و در شرایط حاضر سند اعیانی صادر شده و در مرحله بعد انتقال پیدا میکند و در شرایط حاضر معارضاتی وجود ندارد و مشکلات حل شده است.
 
 
 
مدیر کل راه و شهرسازی گفت: دوسایت ۳۶۸ واحدی و ۸۴۸ واحدی مسکن مهر در شهرستان گچساران آماده تحویل به متقاضیان است ولی به دلیل نبود اعتبار آماده سازی و زیر سازی صورت نگرفته است.
 
 
 
شهردار گچساران در پاسخ گفت: از آپارتمان ها در استان، شهرداران خاطرات تلخ داشته زیرا ساختمان ها و این واحد های مسکن مهر موضوعاتی نظیر پسماند مطرح است و در این موضوعات مشکلاتی نظیر پرداخت حقوق مطرح بوده و از طرفی نیازمند جاده دسترسی به اندازه ۲۰ متر و چهار بلوار جهت دسترسی به مسکن مهر لازم است. 
 
 
 
نژاد صفوی بیان کرد:  در موضوع ابنیه و محوطه سازی سایت های مسکن مهر ۷۶۲ واحدی دهدشت و ۸۴۸ واحدی گچساران مطرح است و پیشنهاد می شود دستگاه های خدمات رسان نسبت به تکمیل انشعابات و نصب کنتور سایت های مذکور ظرف مدت یک ماه اقدام کنند.
 
 
 
 آبفای شهری استان بیان‌ کرد: تمام انشعابات مسکن مهر در سه شهرستان بویراحمد و گچساران و کهگیلویه نصب شده است اما افرادی نظیر تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی ها به دلیل مشکلات مالی انجام نشده است.
 
 
 
مدیرکل راه و شهرسازی گفت: مسکن برخی متقاضیان آماده تحویل بوده و علی رغم پیگیری های صورت گرفته نسبت به فروش اقساطی تسهیلات بانکی اقدام نمی کنند.
 
 
 
وی ادامه داد: در بحث مسکن‌مهر استان در هفته دولت مشکلات مسکن سایت بلکو باید تعیین تکلیف شود.
 
 
 
 
مسئول همیاری شهرداری ها در این خصوص گفت:این پروژه مطالعات کیفی نشده است و در ابتدا به نام مسکن‌مهر بلکو نام گذاری شده است و ۷۲ واحد آن تکمیل و ۷۲ واحد دیگر آن را تکمیل خواهیم کرد، از طرفی قراردادی با پیمانکاری جهت برخی واحد ها بسته شده ولی برای تکمیل فیزیکی آنها اقدام نمی کنند
 
 
 
مهر آبادی در پایان گفت: امیدواریم تصمیمات گرفته شده شورای مسکن به استحضار وزیر رسیده و با کمک و همکاری استان بتوان زودتر از هفته دولت برنامه اختتام مسکن مهر را جشن گرفته زیرا مردم‌ منتظر چنین پروژه ای هستند.
 
 
استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: امیدوارم برنامه ها و تعهداتی که نسبت به مردم‌داریم اجرا شود.
 
 
 
احمدی بیان کرد: از همه مدیران اداری درخواست داریم پروژه مسکن‌مهر را جدی بگیرند زیرا با توجه به مشکلاتی که وجود دارد دسترسی به مسکن کمتر وجود دارد و باید دست به هم داده و مردم را از طریق مسکن‌مهر صاحب خانه کرد.
 
 
 
وی بیان کرد: بخشی از مشکلات در مسکن مهر ناشی از ناهماهنگی بوده که باید مجموعه دستگاه های اداری و شهرداری های استان در حل آن گام بردارند.
 
 
تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:
 

نظرات کاربران

نظرخواهی

خواسته شما از نماینده آینده مجلس