تازه های سایت

پربازدیدها

23. اسفند 1397 - 22:40
نمایشگاه بهار در شهر یاسوج به منظور خرید قشرهای مختلف مردم و استفاده از قیمت مناسب در شهر یاسوج برگزار شد، این نمایشگاه از 15 اسفندماه شروع و تا 29 اسفندماه ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛ نمایشگاه بهاره  به منظور خرید قشرهای مختلف مردم و استفاده از قیمت مناسب در شهر یاسوج برگزار شد،  این نمایشگاه از 15 اسفندماه شروع و تا 29 اسفندماه ادامه دارد.

 

در همین رابطه به منظور بررسی آخرین وضعیت نمایشگاه در بینخریدارانو غرفه داران حاضر شده و نظرات آنها را در رابطه با این نمایشگاه جویاشده که مشروح آن در زیر آمده است:

 

یکی از قشرهای مردمی در رابطه با نمایشگاه بهاره گفت: وضعیت نمایشگاه بهاره  نسبت به سال گذشته از کیفیت بهتری برگزار شده، اما مقوله  سرمایشی و گرمایشی و امکانات لازم کمتر دیده شده است.

 

وی بیان کرد: نمایشگاه بابد در مکانی واقع میشد که همه مردم اعم از شهر و حواشی شهر دسترسی بهتری داشته، از طرفی در رابطه با قیمت اجناس در نمایشگاه باید اشاره کرد تفاوت چندانی وجود ندارد هرچند گفته شده قیمت ها 10 الی 15 درصد تخفیف دارد اما ممکن است اجرایی نشود و از طرفی نظارت کمتری بر آن وجود دارد.

 

حسن پور اظهار کرد: فضای نمایشگاه باید به گونه ای باشد که امکان رفت و آمد آسان بوده، و از طرفی در غرفه ها پراکندگی وجود دارد و اگر هر صنف مثلا خوراکی در کنار هم و یا اجناس در کنار هم قرار میگرفت ، نمایشگاه شاهد نظم بهتری بود.

 

از دیگر شهروندان یاسوجی در رابطه با اجناس و قیمت های نمایشگاه گفت: قیمت اجناس نسبت به پارسال افزایش پیدا کرده است، اما در این نمایشگاه اجناس نسبت به بازار قیمت مناسب تری دارند .

 

فرهی بیان کرد: مکان برگزاری نمایشگاه مکان مناسبی است، اما باید پارکینگ مناسب برای خودروها در نظر گرفته میشد و نبود پارکینگ سبب افزایش ترافیک و به مشقت افتادن مردم برای حضور در نمایشگاه می شود.

 

فرهی با اشاره به وجود  نظارت در نمایشگاه، عنوان کرد: نظارت در نمایشگاه وجود دارد اما خود فروشندگان با مراعات حال مشتری بر کار خودشان نظارت می کنند و سعی بر جلب و رضایت مشتری دارند.

 

در ادامه به سراغ دو تن از فروشندگان رفته و نظر آنها را در را بطه با وضعیت نمایشگاه بهار پرسیده شد که در زیر  آمده است:

 

خادمی یکی از فروشندگان  غرفه نمایشگاه بهاره گفت: قییمت که به دست مصرف کننده میرسد هما قیمت کارخانه بوده و نسبت به بازار تفاوت دارد، از طرفی تا حد امکان به خریداران که قصد خرید داشته باشند تخفیف داده می شود.

 

خادمی در رابطه با نظارت بر  نمایشگاه بیان کرد: برخی از غرفه داران شاید مرتکب گرانفروشی شوند که در این رابطه لازم است نظارت کافی بر فروش آنها صورت گیرد.

 

 

محمدی از دیگر فروشندگان حاضر در نمایشگاه بهاره که تمایلی به انتشار تصویر خود نداشت، در رابطه با وضعیت واگذاری غرفه ها گفت: زمانی که برای تحویل غرفه ها مراجعه شد، به ما گفتند ابتدا مبلغ را از طریق کشیدن کارت حساب کرده تا غرفه را به شما نشان دهیم در مرحله بعد  یک روز دیرتر نمایشگاه برگزار  شد.

 

 

 

محمدی بیان کرد: با اینکه به ما گفتند قیمت غرفه در حدود 600 الی 700 هزار تومان تعیین است، اما  از برخی غرفه ها مبلغ ا الی 5/2 میلیون تومان گرفتند، بنابراین با این قیمت ها کسی نمی تواند اجناس را زیر قیمت بازار به فروش رسانند.

 

در پایان از مسوول برگزاری نمایشگاه بهاره سوالاتی پرسیده شد که در ادامه آمده است:

 

نمایشگاه بهار  سال جاری با سال گذشته چه تفاوت هایی دارد؟

 

مسوول برگزار نمایشگاه بهاره در پاسخ گفت: یکی از تفاوت هایی که نمایشگاه امسال با سال های گذشته دارد این است که مردم از نمایشگاه بازدید کرده اما توانایی خرید ندارند زیرا قیمت ها نسبت به سال های گذشته 2 الی 3 برابر شده است و فروشنده ها سعی دارند اجناس را با 10 الی 15 درصد زیر قیمت بازار به فروش برسانند اما اصل قیمت فاکتورها خیلی بالا بوده، که برخی مردم انتظار دارند قیمت ها مشابه یا با اختلاف کمی نسبت به سال قبل باشد اما حداقل 70 الی 90 درصد نسبت به بهاره سال قبل افزایش پیدا کرده است.

 

یکی از مشکلات مردم برای حضور در نمایشگاه مقوله پارکینگ است در این رابطه چه راهکاری وجود دارد؟

 

مصلحی  در پاسخ گفت: در سه  سال گذشته  مسوولان درصدد هستند که یک سایت نمایشگاهی در بیرون از شهر فراهم شود تا پارکینگ و خدمات رفاهی در آن مکان موجود باشد اما به دلیل نامناسب بودن مکان که در نزدیکی پیام نور واقع شده، فقط سال اول در حد 25 درصد پیشرفت فیزیکی داشت اما بعد از آن به همان شکل باقی ماند و خیلی از مردم به دلیل نبود پارکینگ در این مکان حضور پیدا نکرده یا  به همان سطح شهر برای خرید می روند.

 

 

اگر شما مقام مسوول نمایشگاه نبودید و به عنوان خریدار در نمایشگاه حاضر می شدید چه انتظاری از مسوولان ذی ربط  داشتید؟

 

مصلحی در پاسخ اشاره کرد: بنده به عنوان یک خریدار انتظار داشتم قیمت ها پایین باشد، از طرفی کرایه غرفه ها خیلی بالا بوده و نیاز به همت همگانی دارد تا قیمت ها پایین آمده و خریداران بیشتر استفاده کنند.

 

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است: 

 

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم