تازه های سایت

پربازدیدها

16. اسفند 1397 - 13:03
قصه کارگران دردمند و وعده های توخالی مسئولان/کارگران سد چم شیردر انتظار پرداخت معوقات خود

به گزارش پاسگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛ یکی از اقشاری که در عمران و آبادی کشور گام برداشته و شاید کمتر از آنها یاد می شود قشر کارگر است، کارگران با اندک مزایای حاصل از کار خود در صدد رفع نیازهای معیشتی خود بوده، که میطلبد در هر نقطه از کشور که این قشر در حال فعالیت هستند در کوتاهترین زمان ممکن مطالبات آنها پرداخت شود.

 

  در همین رابطه کارگران سد چم شیر مدت زمان زیادی است که مطالبات خود را دریافت نکرده اند، و هر بار به روش های مختلف توسط مسوولان، وعده هایی  برای پرداخت مطالبات آنها داده شده است اما هر بار  مطالبات آنها به طور کامل پرداخت نشده است.

 

در همین رابطه در طی هفته های گذشته نشستی در قرارگاه شهید احمدی روشن بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد با کارفرما و نمایندگان اجرایی سد "چَمِ شیرِ" گچساران، جهت پیگیری عدم پرداخت مطالبات کارگران این سد برگزار شد، در این جلسه فاضل نماینده‌ی کارفرمای سد چم شیر گفت: برای پرداخت مطالبات معوقه کارگران نیازمند 8 میلیارد و 800 میلیون تومان هستیم.

 

فاضل در این جلسه افزود: اواخر دی ماه و اوایل بهمن ماه با پیگیری‌های لازم، برخی از مطالبات معوقه‌ی کارگران را پرداخت کردیم و برای پرداخت مابقی مطالبات، هم اکنون همه‌ی دستگاه‌های استانی و مسئولان مرتبط کشوری در حال تلاش برای حل مشکلات و تهیه‌ی بودجه‌ی لازم برای پرداخت مطالبات کارگران هستند(خبر را اینجا بخوانید).

 

آنچه از شواهد مشخص است، کارگران نسبت به عدم تحقق وعده ها و همچنین عدم پرداخت مطالبات خود گلایه دارند آنها بیان می کنند در نزدیک به ایام عید نوروز به جای خوراک، و پوشاک مجبورند وعده های توخالی مسوولان را برای زن و بچه خود به خانه ببرند.

 

در شرایطی که وضعیت اقتصادی مناسب نیست این کارگران از اقشار آسیب پذیر جامعه هستند، بنابراین مسوولان استانی وظیفه دارند قبل از فرا رسیدن ایام نوروز در صدد پرداخت مابقی مطالبات آنها باشند.

 

در اتفاقی تازه برای اینکه صدای خود را به گوش مسوولان برسانند در جلوی فرمانداری شهر گچساران رفته   و خواستار پرداخت معوقات خود شدند

 

باید گفت مسوولان استانی در راس آن استاندار به عنوان نماینده عالی دولت، نماینده گچساران، و پیمانکار این پروژه باید نسبت به مطالبات آنها پاسخگو باشند.

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم