تازه های سایت

پربازدیدها

8. اسفند 1397 - 13:03
در شهر یاسوج همزمان با روز زن و مادر برخی از صنف ها بدون در نظر گرفتن قیمت مصوب محصولات، اقدام به گرانی فروشی کرده و در همین رابطه افزایش قیمت گل در برخی گل فروشی ها سبب گلایه برخی شهروندان شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛ با فرا رسیدن روز ماد، مردم با حضور در بازار حضور پیدا کرده تا بتوانند با خرید هدیه ای هر چند کوچک سبب خرسندی برای و مادران خود شوند.

 

در همین رابطه برخی افراد بدون ملاحظه وضعیت قیمت مصوب اجناس اقدام به گران فروشی کرده اند، به عنوان مثال یکی از شهروندان با حضو در یکی از گل فروشی های سطح شهر با قیمت بالای آن مواجه شده و خواستار پیگیری این موضوع شد.

 

این شهروند بیان کرد یک شاخه گل را با قیمت 15 هزار تومان خریداری کرده و عنوان کرد یک شاخه گل را مدتی پیش با قیمت 3 هزار تومان خریداری میکردم، ولی الان نه تنها قیمت به دو الی سه برابر بلکه بالاتر یعنی 4 برابر خریداری میکنم یعنی 15 هزار تومان.!

 

 

باید اشاره کرد وضعیت نظارت در بازار ضعیف بوده، زیرا باید در مناسبت های خاص که شهروندان به اجناسی نیازمند هستند جهت جلوگیری از افزایش قیمت برنامه مناسب نظارتی صورت گیرد تا کسی به فکر افزایش قیمت محصولات خود نباشد.

 

 

در این مورد خاص یعنی افزایش قیمت گل یکی از خبرنگاران این پایگاه با حضور در بازار از وضعیت قیمت گل بررسی هایی صورت داد و بیان کرد قیمت گل در مغازه ها متفاوت است و به نظر می رسد چند دلیل می تواند بر افزیش قیمت نقش داشته باشد یک، به احتمال تعداد محدودی از دست فروشان گل را از گل فروشی خریداری می کنند و با قیمت زیاد به فروش می رسانند، دوم برخی گل فروشی ها به دلیل نبود نظارت قیمت گل را چند برابر به فروش می رسانند و نهایتا قیمت گل در سطح شهر یکسان نیست و آن هم به دلیل همان مسئله نبود نظارت است.

 

 

در این رابطه پیشنهاد می شود نظارت بازرسان اداره صمت با پیش بینی ایام مناسبتی در بازار بیشتر صورت گیرد تا برخی فروشندگان با وجود نظارت تخلفی از طرف آنها صورت نگیرد.

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم