تازه های سایت

پربازدیدها

4. اسفند 1397 - 19:46
حضور مدیرکل هلال احمر کشور و مسوولان استانی در منزل جانبختگان سانحه هوایی؛
تلاش 128 روزه هلال احمر وسیله ای برای تسکین غم های خانواده های داغدار بود
مدیر کل جمعیت هلال احمر گفت: جمعیت هلال احمر در تدارک برگزاری مراسمی برای بزرگداشت جانباختگان این سانحه هوایی بوده، که همدردی مجددی خدمت خانواده های داغدار انجام شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛ صبح امروز در ادامه برنامه های مدیر کل جمعیت هلا احمر کشور دیداری در منزل یکی از جانبختگان و همچنین گفتگوهایی صورت گرفت که  مشروح آن در زیر آمده است.

 

 

  مدیر کل جمعیت هلال احمر کشور گفت: برای عرض تسلیت خدمت یکی از خانواده جانباختگان هوایی رسیده، و در این رابطه مجموعه هلال احمر و همه مردم ایران از این اتفاق رخ داده غمگین و ناراحت هستند.

 

 

 

وی بیان کرد: یکی از خانواده های جانباختگان سانحه هوایی دکتر دانشی بوده، و از همکاران بنده محسوب می شود که  که همسر و فرزندان او در این سانحه به دیار باقی شتافتند.

 

 

وی عنوان کرد: جمعیت هلال احمر در تدارک برگزاری مراسمی برای بزرگداشت جانباختگان این سانحه هوایی بوده، که همدردی مجددی خدمت خانواده های داغدار انجام شود.

 

 

علی اصغر پیوندی گفت: همکاران ما در مجموعه هلال احمر در سال گذشته با تلاش  128 روزه  خود سعی کردند  بتوانند کنار خانواده های داغدار  بوده، تا به نوعی تسکینی برای درد های آنها باشد

 

وی در پایان گفت: امیدوارم خداوند متعال به شما و خانواده محترم و همه کسانی که عزیزان خود را در این حادثه از دست داده اند صبر عطا کرده و آرزوی سلامتی داریم.

 

 

 

خوبانی پدر یکی از جانباختگان گفت: مجموعه هلال احمر در این حادثه تلاش های فراوانی داشتند، که در این رابطه در آن شرایط سخت کوهستانی در تلاش بودند تا اجساد هر چه سریع تر پیدا شود، به تدریج با مساعد شدن شروایط جوی مجموعه جمعیت هلال احمر توانستند اجساد را پیدا کرده و تحویل خانواده ها دهند.

 

 

وی بیان کرد: بروز این حادثه تقدیر الهی بوده، که کاری از دست کسی بر نمی آید و مرگ در دست خداست و طبق آیات قرآن هر جاباشید مرگ به سراغ شما خواهد آمد.

 

 

وی در پایان گفت: از حضور شما تقدیر و تشکر می کنیم ولی انتظار داشتیم خود دولت در این قضیه ورود کند، از طرفی در اصفهان خانواده های که رفته بودند با آنها برخورد بدی صورت گرفت و در برخی موارد سبب ایجاد مشاجرات و جدل هایی هم شد، از طرفی انتظاری  در بین خانواده های داغ دیده بود که خود قوه قضاییه به مسئله ورد کند و با خانواده ها همراهی و آنها را حمایت کند.

 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بروز این اتفاق بسیار دردناک بود و تلخی آن هم از این جهت بود که قاطبه کسانی که از دست رفتند چه آنهایی که بومی و یا غیر بومی بودند، عمدتا از قشر تحصیلکرده، پزشکان، دانشجوها و به نوعی انباشت سرمایه های انسانی بود، لذا این اتفاق مصیبت سنگینی بود و و خود حادثه در محدوده کهگیلویه و بویراحمد نبود بلکه در محدوده استان اصفهان اتفاق افتاد.

 

 

وی بیان کرد: در این حادثه مشکلاتی از قبیل پیگیری حادثه، انتقال اجساد، امداد رسانی وجود داشت، اما بخاطر اینکه پرواز مقصد آن به یاسوج بود، عملا عملیات را شروع کردیم هرچند امکانات ما نسبت به استان اصفهان به اندازه یک دهم آنها هم نبود، اما در این حادثه هم قاطبه مردم مساعدت کردند و خانواده های مختلف از جمله آقای خوبانی، دکتر نظری، مردم سی سخت تلاش و مجاهدت کردند و همه مسوولان استان و دست اندرکاران، پزشکی قانونی،  و هلا احمر صورت گرفته است.

 

 

علی محمد احمدی اضافه کرد: در طول یک سال گذشته هر کاری که در توان ما بود انجام دادیم  و کوتاهی نشد و توقعات خانواده ها را که مربوط به مسوولان بیرون از استان است را پیگیری می کنیم  و درود میفرستیم بر روح شهدا و امیدوارم عزیزان از دست رفته روح آنها با شهدا محشور شوند و برای همه مردمم استان خصوصا خانواده های داغدار صبر و اجر از درگاه خداوند متعال مسئلت داریم.

 

 

انتهای پیام/  

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم