تازه های سایت

پربازدیدها

15. بهمن 1397 - 17:24
نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ما اگر تمایل داریم در عرصه های سیاسی حضور داشته یا سیاسی باشیم باید بر محور رسیدن به پیشرفت و قدرت انقلاب اسلامی سیاسی بود و منازعات سیاسی را حذف کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛ عصر امروز 15 بهمن ماه نشستی از سوی دفتر آیت الله ملک حسینی نماینده  ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد با دانشگاهیان صورت گرفت در این نشست آیت الله ملک حسینی گفت: نکته اول جایگاه علم در بین بشر است که اگر انسان بی علم تعریف شود انسان نیست. حقیقت انسان علم است و  انسان عالم متمایز ازدیگران  است و افراد دیگر باید به وسیله او هدایت شوند، علم در مقابل نداستن و  ناآگاهی قرار دارد، و  در همین رابطه اولین ویژگی انبیاء آگاهی و دانش است، انسانهایی که تمایز آنها با دیگران علم بوده ، علم آنها چراغ راه بشریت است.

 

 

وی بیان کرد: در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی قرار داریم، باید سوال شود آیا علم در انقلاب به درستی تعریف شده است، اساسا با انقلاب اسلامی، در نفس علم هم انقلاب  به وجود آمد و رهبر انقلاب امام عالم و بزرگی بود و بعد از آن رهبر انقلاب همچنین   عالمی بزرگ است.
 
 
 
 
 
وی اظهار کرد: در نظام دینی انسانی که می خواهد مدیریت کند باید عالم ترین و با تقواترین فرد باشد، و اساس امامت هم همین است و پیامبر در هنگام معرفی حضرت علی (ع) برای خلافت مسلمانان  او را عالم ترین معرفی کرد و بیان کرد برای  رشد شما علی با تقواترین  و برای شجاعت در بین شما علی (ع) شجاع ترین شماست. 
 
 
 
 
 
 
وی اضافه کرد: ایران به برکت علم و فضیلت های دیگر  در رتبه های  اول تا بیستم قرار دارد و چند سوال باید پرسید  چرا این افتخارات در گذشته اتفاق نیفتاد و باید اشاره کرد انقلاب به این پیشرفتها می بالد، و  مقایسه ای بین بود و نبود و مقایسه ای بین امروز و گذشته و مقایسه بین آرمان ها باید صورت گیرد.
 
 
 
 
 
آیت الله سید شرف الدین ملک الحسینی گفت:در مقایسه اول باید پرسید آنچه که در سیر گذشته ودر سرعت رشد علمی موثر است،  به چه شکلی بوده و در پنجاه سال گذشته چگونه بود و با انقلاب چه شکلی شداین موضوعات در مقایسه اول مطرح است. در  مقایسه دوم : امروز استان با دیروز استان مطرح می شود، مانند مقایسه صفر و یک که قابل قیاس نیست، به عنوان مثال کهگیلویه و بویراحمد از گذشته تا امروز چه پیشرفت های علمی داشته است، و در مقایسه سوم،  یعنی مقایسه پیشرفت های علمی ما با دیگر کشورها  که در این رابطه  می توانیم احساس عزت کرد یعنی با تمام مخمصه ها و گرفتاری ها  عبور کردیم و به این جایگاه امروزی  رسیده ایم.
 
 
 
 
ملک حسینی بیان کرد: اگر مسوولان کاستی دارند شاگرد شما دانشگاهیان  و محصول آموزش ها و تربیت ها هستند و باید پرسید چقدر با آرمان ها فاصله داریم، و در همین رابطه مقام معظم رهبری می فرمایند با آرمان ها فاصله داریم و باید گفت چه آرمان های بلندی در مقابل ما قرار دارد که رسیدن به آن به سختی صورت می گیرد.
 
 
 
 
 
وی بیان کرد: امروز ایران  جایگاه استعداد و ظرفیت علمی است،اما از لحاظ برخی از شاخصه های علمی  عقب بوده و اگر آرمان گرایانه نگاه کنیم متوجه خواهیم شد چه اندازه فاصله داریم.
 
 
 
 
 

وی اظهار  کرد: باید بر ظرفیت های استانمان تاکید کنیم به عنوان مثال تا ظرفیت ها تبدیل به دانش نشود، نام ظرفیت بر آن اطلاق شدن اشتباه است، یعنی  همه باید بدانیم اگر  طبیعت با  دانش همراه نشود کاربردی شاید نداشته باشد و در مثالی دیگر   تا آب در پشت سدها ذخیره نشود و تبدیل به برق نشود ماده ای سیال بوده و فقط جا به جا می شود که اهمیت علم برای استفاده ازطبیعت در اینجا مشخص خواهد شد.

 

 

 

وی گفت: عرصه علم نباید زیر چتر سیاست زدگی قرار گیرد و ژست سیاسی علم را تخریب می کند اما این به معنای مطالبه گر بودن  و نداشتن  فهم سیاسی نیست.
 
 
 
 
 
 
نماینده ولی فقیه  در استان  کهگیلویه و بویراحمد گفت: ما اگر تمایل داریم در عرصه های سیاسی حضور داشته یا سیاسی  باشیم باید  بر محور رسیدن به پیشرفت و قدرت انقلاب سیاسی بود و  و منازعات سیاسی را حذف کرد.
 
 
 
 
 
وی در پایان گفت: امروز تقابل دنیا بر مدار علم است و کسانی که در علم در مرتبه  بالاتر قرار گیرند،  بدون شک قدرتمندتر و ثروتمندتر  بوده،  و آنچه که غرب را به مخالفت با ایران رسانده، دانش هسته ای، و علم  بومی  بوده است و امروز باید این جایگاه ها  حفظ شود که  در پرتو اراده و همت ها صورت خواهد گرفت و  در پایان باید بر محور مطالبات رهبری در عرصه علمی گام برداشت.
 
 
 
انتهای پیام/

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم