تازه های سایت

پربازدیدها

4. بهمن 1397 - 19:01
نهاد های اجتماعی و فرهنگی و حمایتی در قبال کودکان کار مسوول بوده، زیرا آنها در یک کشور اسلامی زندگی می کنند و باید نیازهای آنها تامین و با تاسیس نهاد های حمایتی مشکلات آنها را کمتر کرد، و از ایجاد هزینه های احتمالی در آینده جلوگیری کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛ در شهر، کودکانی وجود دارد، که آرزوی زیادی در دنیای کودکانه خود ندارند، بسیاری از آنها در خانواده های کم درآمد رشد یافته و بنابراین مجبور بوده در شرایط مختلف به کسب درآمد بپردازند.

 

 

باید اشاره کرد  برخی از این کودکان به دلیل برخی آسیب ها در خانواده خود مجبور به کار اجباری در شهر می شوند، که این موضوعات سبب لطمه به روح و روان کودکانه این قشر خواهد شد.

 

 

 

باید پرسید درس و کتاب آنها به کجا خواهد رسید؟ آینده زندگی آنها چه سرانجامی خواهد داشت؟ زندگی و دنیای آنها بر کدام چرخ روزگار خواهد چرخید و بسیار سوالات دیگر که آینده آنها را به عنوان یک همشهری و یک انسان برای ما مهم می سازد

 

 

در برخی از شهرهای بزرگ کودکان کار، به وسیله انجمن ها حمایت می شوند، آنها شرایطی را برای این قشر خردسال فراهم کرده تا بتوانند کسب علم و دانش کنند، بهداشت و سلامت آنها مورد توجه قرار گیرد، غذای گرم دراختیار آنها قرار گیرد و اینگونه حمایت ها سبب  آسیب کمتر به روح و روان  این قشر کودکمی شود.

 

 

 

در چند سال گذشته تا اکنون  در شهر یاسوج، کودکانی با فروختن آدامس، واکس زدن کفش ها، وزن کردن عابران در حال عبور، دود کرد اسپند و تمیز کردن شیشه خودروها و روش های مختلف دیگر به کسب درآمد می پردازند، در همین ارتباط  باید پرسید آیا نهاد های حمایتی و اجتماعی  عزم و اراده ای برای حمایت آنها دارد؟ 

 

 

 

باید گفت این قشر اگر در شرایط محیطی نامناسب رشد یافته و تحصیل نکنند، مهارت های زندگی در آینده را به درستی نیاموزند، به مشکلات آنها از جمله تامین لباس و پوشاک و امنیت آنها در جامعه تامین نشود، در آینده نه چندان دور برخی از آنها موجب از بین رفتن نظم و آرامش در جامعه می شوند.

 

 

 

در پایان باید اشاره کرد نهاد های اجتماعی و فرهنگی و حمایتی در قبال کودکان کار مسوول بوده، زیرا آنها در یک کشور اسلامی زندگی می کنند و باید نیازهای آنها تامین و با تاسیس نهاد های حمایتی مشکلات آنها را کمتر کرد، و از ایجاد هزینه های احتمالی در آینده جلوگیری کرد.

 

 

 

انتهای پیام/

 

 

 

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم