تازه های سایت

پربازدیدها

4. بهمن 1397 - 16:08
مسوولان فرهنگی و در راس همه مسوولان دولتی پیشنهاد می شود، نسبت به وضع نامناسب فضای مجازی طرح و برنامه کاربردی ارائه دهند، زیرا در یک کشور اسلامی وظیفه حفظ و حراست از ارزشها و فرهنگ های مذهبی، ملی، بومی را بر عهده آنها است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛ با پیشرفت تکنولوژی آگاهی از تحولات جوامع گوناگون بشری در کمترین زمان ممکن میسر شد، این تحول سبب رفاه و آرامش در بخش های متفاوتی برای زندگی امروزی را باعث شد.

 

 

در کنار مزایای گوناگون تکنولوژی، کسانی که آگاهی کافی از نوع و شیوه استفاده از آنها ندارند، دچار آسیب هایی خواهن شد

 

 

یکی از ابزارهای امروز تکنولوژی، نرم افزارهای پیام رسان بوده، که با گسترش آنها در بین جوامع بشری آسیب ها و تهدیدات فراوانی متوجه قشرهای مختلف جامعه شد.

 

در فضای مجازی نرم افزار اینستاگرام به دلیل نبود نظارت و ضعف برنامه ریزی های آموزشی و فرهنگی، قشر زیادی تحت تاثیر تحولات آن قرار گرفته ، به گونه ای که  تا حد زیادی در این فضا هویت ها و فرهنگ های بومی و سنتی به فراموشی سپرده شده است.

 

 

در فضای اینستاگرام در شرایط فعلی محتواها و به عبارتی  پست قرار داده گرفته ، مخالف ارزش های فرهنگی و مذهبی و سنتی است.

 

 

برخی پیج ها در اینستاگرام به طور ناآگانه اقدام به نشر پست هایی می کنند که به نوعی کمک به از بین ارزش های فرهنگ های  بومی  و ملی است.

 

 

در همین ارتباط به مسوولان فرهنگی و در راس همه مسوولان دولتی پیشنهاد می شود، نسبت به وضع نامناسب فضای مجازی طرح و برنامه کاربردی ارائه دهند، زیرا در یک کشور اسلامی وظیفه حفظ و حراست از ارزشها و فرهنگ های مذهبی، ملی، بومی را بر عهده آنها بوده  و نظارت به معنای محدودیت نبوده، بلکه حفظ و مصونیت اعتقادات قشرهای مختلف مردم در فضای مجازی را سبب می شود.

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم