تازه های سایت

پربازدیدها

3. بهمن 1397 - 11:58
مدیر عامل بانک توسعه صادرات کشور گفت: برخی از بوروکراسی های اداری در اختیارات ما نبوده و جزء‌ مقررات کشوری بوده، اما آن بخشی که در‌حیطه مسئولیت ما بوده را مورد بررسی قرار می دهیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛ نشست فعالان اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد با مدیر عامل بانک توسعه صادرات کشور در امروز سوم بهمن ماه به منظور بررسی مکشلات فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی کهگیلویه و بویر احمد برگزار شد.

 

رئیس اتاق بازرگانی کهگیلویه و بویر احمد  در این نشست گفت: موضوع  تجارت در کهگیلویه و بویر احمد  به صورت قوی مورد بررسی قرار نگرفته و پیشینه فعالیت های اقتصادی در استان زیاد نیست.

 

 
وی بیان کرد: در هفت الی هشت سال گذشته به صورت جدی فعالیت های اقتصادی شروع شده  و باید مورد بررسی قرار دهیم کدام فعالیت ها توسط بخش دولتی یا خصوصی انجام گرفته است.
 
 
 
 
 
وی اشاره کرد: مردم کهگیلویه و بویر احمد سرمایه های لازم برای فعالیت های بزرگ اقتصادی نداشته و به صورت اجبار باید از ظرفیت های اتاق بازرگانی استفاده شود.
 
 
 
وی اظهار کرد؛ ما منتقد  سازمان صنایع و‌معادن کشور هستیم زیرا توجه زیادی به ظرفیت های کهگیلویه و بویراحمد نشده، زیرا ظرفیت های این استان شامل ۲۸ میلیون دلار بخش گردشگری و ۵ میلیون دلار بخش صنایع دستی بوده، که محصولات کشاورزی و‌مرکبات و سایر محصولات درجه یک در استان از جمله دیگر ظرفیت ها بوده، و باید از این ظرفیت ها استفاده شود.
 
 
 
 
 
جبار کیانی  گفت: از مدیر عامل  توسعه صادرات کشور انتظار داشته که این استان را حمایت کرده،  زیرا مجموعه آنها توسط وزارت صنعت و معدت و تجارت  و دولت حمایت شده است.
 
 
 
 
وی بیان کرد: بوروکراسی اداری موانع زیادی در استان برای فعالیت های اقتصادی ایجاد کرده، فعالیت بانکی در این استان باید بومی و متناسب با ظرفیت های آن باشد و باید ظرفیت ها و بازارها را شناخته و فکر نمیکنم سهم ظرفیت های اقتصادی  استان سه میلیون دلار باشد بلکه بیشتر از این موضوعات است.
 
 
 
 
وی اذعان کرد: برای توامند سازی فعالیت های اقتصادی که کار سختی نیست از شما تقاضا داریم توسط  بانک توسعه  حمایت شده و  باید بانک انعطاف پذیر باشد.
 
 
 
نائب رئیس اتاق بازرگانی کهگیلویه و بویراحمد در این نشست گفت: در بخش های زیادی از  استان ظرفیت وجود دارد، اما‌ از زمانی که با بانک صادرات صحبت شده، از بخش نامه ها گفته می شود، و ما از این بخش نامه ها که کمکی به استان ما صورت نگرفته، خسته هستیم.
 
 
 
وی بیان کرد: بیان انتقادات خاطر شما را مکدر نکند ولی بانک توسعه صادرات کمکی به استان ما نکرده است.
 
 
 
وی اشاره کرد: مردم از مطالبات تحقق نیافته و عدم‌حمایت های بانک ها برای فعالیت های بازرگانی و اقتصادی گلایه مند بوده و عدم‌ حمایت آنها سبب اعتراض آنها خواهد شد.
 
 
چنگیز هاشمی گفت: امیدوارم سفر شما موجبات حل مشکلات اقتصادی کارخانجات، و سرمایه گذاران استان شده و اگر بانک توسعه صادرات نمی تواند حمایتی داشته باشد، باید اعلام شود تا تصمیمی دیگر گرفته شود.
 
در این نشست تعدادی از فعالان اقتصادی استان موضوعاتی را مطرح کرده که در زیر آمده است:
 
 
 
یکی‌از فعالان اقتصادی استان به نام هاشمی اشاره کرد: در بخش های مختلف استان به دلیل عدم‌حمایت ها مجبور بوده که مواد اولیه کارخانه ها را از دیگر مناطق کشور وارد کنیم.
 
 
 
وی بیان کرد: ما برای صادرات دچار مشکلاتی بوده، به عنوان مثال ما تریلر برای صادرات که حداقل امکانات بوده، را نداریم.
 
 
یکی دیگر از فعالان اقتصادی و مدیر عامل سیمان مارگون گفت: از سال گذشته فعالیت تولیدی این کارخانه شروع شده و کمتر از یکماه توانستیم به سرعت وارد بازار جهانی شویم.
 
 
 
وی اشاره کرد: یکی از مشکلات صادراتی ما مسئله حمل و نقل بوده که با آماده سازی محصولات و کالاها به دلیل نبود این موضوعات دچار مشکلاتی شدیم.
 
 
 
پاکساز بیان کرد: اگر موضوع پشتیبانی حمل و نقل حمایت شود، می توان صادرات استان را دوبرابر کنیم و  در این صورت بسیاری از مشکلات  خواهد شد.
 
 
رئیس اتحادیه طلاسازان استان گفت: اگر به پاس حرمت زحمات و دلنگرانی های رئیس اتاق بازرگانی نبود، که پدر صنعت استان بوده، بعید میدانستم که جلسه ای با همه بانک ها  داشته باشم زیرا از این بانک ها خروجی ندیدم.
 
 
مدیر عامل بانک توسعه صادرات کشور گفت: ما در سراسر کشور شعبه داریم ، که در این رابطه  یک شعبه در کاشان داشته ودارای  رتبه بیست  کشوری بین دیگر بانک ها بوده،  که با ده ماه فعالیت به رتبه ده رسیدیم. تسهیلات ما در شیراز ۱۰۰ میلیارد تومان بود و به تازگی ۲۵۰‌میلیارد شده، که این نشان فعالیت های ما دارد.
 
 
 
 
 
وی اظهار کرد: بانک‌توسعه صادرات ظرفیت های استان ها را مد نظر‌ دارد و فکر میکنم صادرات یک ضرورت بوده برای کشور ما و اهمیت صادرات نسبت به قبل بیشتر هم شده زیرا قبلا عمده صادرات ما نفت بوده، که در حال حاضر صادرات غیر نفتی مطرح  بوده، و اگر‌فرض کنیم صادرات غیر نفتی قطع شود، آیا صادرات غیر نفتی می تواند نیازهای ارزی کشور را تامین کند و ما باید بر روی این مسئله تمرکز داشته باشیم.
 
 
 
وی اشاره کرد: در‌ کهگیلویه و بویر احمد و در  گچساران به عنوان  یکی از ظرفیت های اقتصادی استان بوده که ۲۶۰ میلیون یورو سرمایه گذاری کرده ایم و در‌هفته های قبل با حضور استاندار استان جلسه داشتیم که در روند موفقیت پروژه تسریع شود.
 
 
 
 
وی گفت: در خصوص بوروکراسی اداری آن بخشی که در دست ما بوده سعی بر رفع آنها خواهیم کرد، و هیچ چشم داشتی به منابع استان کهگیلویه و بویر احمد نداریم، و‌منابع را به استان شما خواهیم آورد.
 
 
 
وی اشاره کرد: در مناطق مختلف کشور بحث سهمیه بندی در تسهیلات نیست بلکه مسئله ظرفیت اقتصادی  استان ها مدنظر بوده است.
 
 
 
 
 
علی صالح آبادی اظهار کرد: برخی موضوعات و  بوروکراسی های اداری در اختیارات ما نبوده و جزء‌ مقررات کشوری بوده، اما آن بخشی که در‌حیطه مسئولیت ما  بوده بعد از جلسه در رابطه با این موضوعات صحبت خواهیم کرد.
 
 
 
رئیس اتاق بازگانی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ما تو استان پروژه های محصولات باغی، صنایع دستی و گردشگری را داشته و   توقع داریم در رابطه با این سه پروژه در یک کار گروهی مورد بررسی شود.
 
 
 
مدیر عامل بانک توسعه تعاون بیان کرد: منابعی وجود داشته، که مخصوص مناطق محروم بوده و از همکاران تقاضا داریم این موضوعات را مورد بررسی قرار دهند.

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم