تازه های سایت

پربازدیدها

30. دى 1397 - 19:59
داوود راهزادی گفت: افت ولتاژ برق در منطقه قلعه رئیسی و روستاها در اثر رعد و برق بوده و دستگاه های اتوبوسبر دچار سوختگی شده، که در دست تعمیربوده و بعد از درست شدن آنها اقدام به نصب و کاهش مشکلات می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛ در سالیان اخیر سیر مهاجرت به شهر برای بهره مندی از امکانات شهری در نقاط مختلف استان مشاهده شده، که بابررسی این مهاجرت ها می توان به یکی از دلایل مهم آن یعنی محرویت اشاره کرد.

 

باید گفت مهاجرت از روستاها به شهر هرچند همیشه به دلیل محرومیت صورت نگرفته، اما درصد زیادی از کسانی که به شهرها نقل مکان می کنند به دلیل کمبود امکانات مناسب است.

 

در همین ارتباط باید اشاره کرد، هرچند در چهار  دهه گذشته انقلاب امکانات و زیر ساخت های مناسبی به روستاهای کهگیلویه و بویر احمد  اختصاص داده شده، اما  روستاهایی وجود دارد که هنوز از درد نداشتن برخی امکانات یا نقص آنها دچار مشکل بوده، که همین مسائل می تواند سب مهاجرت آنها به شهرها شود.

 

مهاجرت اگر همراه با برنامه ریزی اصولی توسط کارشناسان و مسوولان صورت نگیرد، به نوبه خود می تواند سبب ایجاد بحران های اجتماعی شده، که می توان به افزایش جمعیت شهر نشین و عدم تناسب امکانات با افزایش جمعیت، پاسخگو نبودن امکانات شهری برای رفع نیازهای شغلی اقتصادی و حتی درمانی، که به نوبه خود می تواند سبب ایجاد ناامنی و از بین رفتن امنیت شود.

 

در همین ارتباط در شهرقلعه رئیسی از توابع شهرستان کهگیلویه روستاهایی نظیر چاروسا وجود داشته که مشکلاتی نظیر قطعی  و افت ولتاژ برق داشته، و این مسئله سبب آسیب آوردن به لوازم خانگی این روستاها شده است.

 

باید گفت در این روستاها قطعی برق در بیشتر ایام هفته وجود داشته، که این مشکل باید در اسرع وقت توسط مسوولان اداره کل برق استان بررسی و پاسخ داده شود.

 

مدیر کل اداره برق کهگیلویه و بویراحمد در این خصوص در گفتگو با بویرخبر گفت: یک خط برق طولانی از منطقه دهدشت به سمت دیشموک وجود داشته، که به علت طولانی بودن و عبور از مناطق صعب العبور در زمان بارندگی دچار قطعی برق شده، در همین رابطه طبق مصوبه دولت، باید ایستگاه برقی در این مسیر احداث شده، اما  احداث این ایستگاه  صورت نگرفته است.

 

داوود راهزادی اشاره کرد: در رابطه با افت ولتاژ دو مرحله دستگاه اتوبوسبر در منطقه جاورده و قبل از دیشموک قرار داده شده  که افت ولتاژ را برطرف میکند، و در بارندگی های اخیر در اثر رعد و برق  اتوبوسبر ها دچار سوختگی شده و در دست تعمیر است و بعد از درست شدن آنها اقدام به نصب و کاهش می شود.

 

انتهای پیام/

 

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم