تازه های سایت

پربازدیدها

28. دى 1397 - 11:59
پیشرفت روزافزون تکنولوژی به منظور رفاه بیشتر بشر در دنیای امروز سبب توجه بیشتر جوامع انسانی به این پیشرفت ها شده است، در توسعه شهری یکی از مصادیق ظهور تکنولوژی جهت خدمات دهی به شهروندان استفاده از پل های مکانیزه بوده، که متاسفانه در شهر یاسوج خبری از پل های مکانیزه نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛ یکی از مواردی که در شهرها باید مورد توجه قرار گیرد، موضوع تردد آسان و امن و همراه با راحتی عابران پیاده بوده، که ازروش های  مختلف نظیر پل های عابران پیاده، پیاده روها، مسیرهای تعبیه شده در خیابان ها نظیر خط کشی های عابران است.

 

در میان همه روش ها برای توجه به حقوق عابران پیاده، پل های هوایی اهمیت فراوانی داشته، زیرا امنیت، راحتی، و عبور آسان از خیابان را به همراه خواهد آورد، اما این مسئله خود باید با رعایت استاندارد ها همراه باشد، به عنوان مثال پل های هوایی مکانیزه بهترین استاندارد را در میان سایر پل ها دارد.

 

در همین رابطه در شهر یاسوج در چند نقطه شهر تعدادی از پل های عابر پیاده وجود داشته که میتواند سبب کمک به تردد آسان شهروندان شود، اما به نظر می رسد استقبال چندانی از آنها صورت نگرفته و به احتمال زیاد سختی در هنگام عبور از آنها و تا حدود زیادی غیر استاندارد بودن در این موضوع نقش دارد.

 

باید اشاره کرد پل های عابر پیاده در شهر یاسوج، امروز نقش های خود را از دست داده و بیشتر به سکوهای تبلیغاتی و وسیله کسب درآمد ارگان ها قرار گرفته  شده است.

 

در رابطه با پل های مکانیزه در ماه های گذشته وعده هایی برای پیگیری پل های مکانیزه در شهر یاسوج توسط مسوولان شهرداری داده شده بود، اما از آن زمان تا اکنون خبری مبنی بر تغییر در این پل ها مشاهده یا شنیده نشده است.

 

 شهر یاسوج به عنوان پایتخت طبیعت، مرکزیت استان، و جمعیت و مهاجرت بالا باید دارای پل های مکانیزه بوده، که استفاده از پل های هوایی به شکل های گذشته و بدون تغییر در برنامه ریزی های علمی و شهری امروزی  جایگاهی ندارد.

 

در پایان باید گفت نوع قدیمی پل های هوایی خود سبب مشکلاتی برای عابران شده از جمله وقت گیر بودن، اسیب به سلامت جسمی در دراز مدت، و نهایتا عدم استقبال شهروندان می شود.

 

انتهای پیام/

 

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم