تازه های سایت

پربازدیدها

26. دى 1397 - 16:38
منابع فراوان کهگیلویه و بویراحمد سبب رشد و توسعه استان در طول چهار دهه انقلاب در حوزه های مختلف شده، در کنار همه پیشرفت ها اما هنوز هم مناطق محرومی وجود داشته که مورد غفلت مسوولان قرار گرفته شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛ کهگیلویه وبویراحمد دارای ظرفیت های فراوان برای رشد و توسعه بوده، و  به طور خلاصه  می توان به ظرفیت های کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست، وجود منابع سرشار نفت و گاز، ظرفیت های گردشگری و توریستی، اشاره کرد.

 

در همین ارتباط منابع فراوان کهگیلویه و بویراحمد سبب رشد و توسعه  استان در طول چهل سال گذشته در حوزه های مختلف شده، که با دوران پهلوی  که محرومیت بر سراسر منطقه ای که حتی نمیشد نام آن را استان قلمداد کرد، سایه افکنده بود.

 

 

 

 

در همین ارتباط با شروع انقلاب اسلامی ایران بسیاری از رنج های حاصل از محرمیت رخت بسته و توسعه و آبادانی بر این منطقه به وقوع پیوست.

 

 

در کنار همه پیشرفت ها، هنوز هم مناطق محرومی وجود داشته که مورد غفلت مسوولان قرار گرفته و کمتر پیشرفتی داشته است.

 

محرومیت باقی مانده درکهگیلویه وبویراحمد خود را درآمارها نشان داده و بسیاری از مسوولان کشوری به آن اعتراف دارند.

 

در همین ارتباط وزیر کشور عبدالرضا رحمانی فضلی، شهر یاسوج را که مرکز کهگیلویه وبویر احمد محسوب شده، و به نسبت سایر نقاط دیگر استان از توسعه یافتگی مطلوبی برخوردار بوده را به عنوان تبعیدگاه محسوب کرده، یعنی به نوعی این نقطه از کشور دارای با محرومیتهایی همراه بوده که افرادی مه تبعید می شوند به این نقطه کشور تبعید شوند.

 

در همین ارتباط استاندار کهگیلویه و بویراحمد در چند روز گذشته  سفری به تهران داشته است، استاندار در این سفر برنامه هایی را تشریح کرده، که میطلبد بر طبق نامه وزیر محترم کشورعواملی که سبب شده تبعیدگاه نامیده شود، و به احتمال همان شاخصه های محرومیت محسوب شده را پیگیری کند.

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم