تازه های سایت

24. دى 1397 - 13:45
عدم تصمیم گیری درست مسئولان سبب تعطیلی یکی از مجهزترین کشتارگاه های صنعتی ایران در یاسوج شد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛ در چند روز گذشته خبرهایی در فضای رسانه ای استان مبنی بر تعطیلی کشتارگاه یاسوج منتشر شد، که این مسئله باعث به وجود آمدن مشکلاتی در سطح شهر خواهد شد ( متن خبر را اینجا بخوانید).

 

در همین ارتباط باید گفت در روزهای گذشته هم قیمت گوشت و هم کمبود آن در بازار وجود داشت، از طرفی تعطیلی یکی از مجهزترین کشتارگاه های یاسوج می تواند عاملی بر تشدید مشکلات تامین گوشت در سطح شهر یاسوج باشد.

 

مدیر کل جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویر احمد در این خصوص گفت: بنده،  مدیر کل دامپزشکی و مدیر کل پشتیبانی امور دام را به جایگاه های عرضه دام، که در کمربندی ها وجود داشته برده، و به آنها اعلام شد، در شرایط فعلی دام مورد نظر خود را خریداری کرده و در کشتارگاه ذبح شود، و در مراحل بعد مجوزات بهداشتی را کسب و پروار بندی را هم انجام خواهیم داد.

 

 

الیاس تاج الدینی بیان کرد: کشتارگاه  موجود در سطح شهر یاسوج یکی از کشتارگاه های بروز کشور بوده، و جهاد کشاورزی متولی تامین گوشت بازار بوده، و باید اشاره کنم هم دام زنده و هم از جنبه پرواربندی مشکلی وجود ندارد.

 

وی اشاره کرد: از طریق مدیر کل دامپزشکی جلساتی برای بررسی گوشت سالم تشکیل شد و آن نهاد وظیفه نظارتی بر سلامت گوشت دام را دارد.

 

وی اظهار کرد: میدان عرضه دام و کشتارگاه دو مکان رسمی مورد تایید جهاد کشاورزی بوده، و این مکان ها دام در آنها عرضه شده و سلامت آنها مورد تایید است.

 

 

تاج الدینی گفت: نیکزاد مسئول کشتارگاه یاسوج می تواند با تعدیل قیمت دام، کشتارگاه یاسوج را دوباره فعال کند.

 

مدیر کل کشتارگاه یاسوج در خصوص اظهارات مطرح شده توسط تاج الدینی بیان کرد: دام زنده برای فروش در استان وجودنداشته و باید از استان های همجوار خریداری شده و در کهگیلویه و بویراحمد عرضه شود.

 

وی اضافه کرد:  در  نقاطی از کشور قیمت دام زنده بالا بوده  و بین 30 الی 35 هزار تومان بوده، اما  این قیمت  در مرزها تفاوت داشته و بین 70 الی 75 هزار توامان است، که کسی حاضر نیست با این قیمت بالا دام را خریداری کند.

 

وی تصریح کرد: دام زانده به صورت قاچاق از استان خارج شده، و کمبود دام سبب بالارفتن قیمت دام زنده شده است.

 

نیکزاد خاطرنشان کرد: در سطح شهر یاسوج از میدان عرضه دام فقط اسم آن وجود دارد و دامی در آن میادین وجود ندارد و تاج الدینی باید در این خصوص مستند صحبت کند.

 

وی گفت: تعدادی دام از اقلید یزد کشتار شده و خریداری که  به شهر وارد شده، و خود مردم در دشت روم به وسیله کشتاری که صورت می گیرد دام مورد نظر خود را خریداری می کندد، از طرفی تعداد روزانه 15 راس دام توسط قصابان کشتار می کنند که بشود نیاز بازار را تامین کرد.

 

 

وی بیان کرد: برای حل مشکل کمبود گوشت و تعطیلی کشتارگاه یاسوج به دنبال خریداری 2000 راس دام بوده که به این منظور فعالیت مجدد کشتارگاه یاسوج حتی تا 3 ماه طول خواهد کشید.

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم