تازه های سایت

پربازدیدها

19. دى 1397 - 10:58
راه های متعددی برای کنترل ترافیک وجود داشته که می توان به استفاده از حمل و نقل عمومی، ایجاد پارکینگ و مهمترین آنها ساخت و احداث زیر گذر ها و رو گذر ها در سطح شهرها است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛ یکی از موضوعاتی که در سطح شهر یاسوج طی چند سال گذشته دامنگیر ساکنان شهروندان شده، معضل ترافیک بوده، که مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است.

 

ترافیک در شهر خود عامل ایجاد مشکلاتی از جمله، تردد سخت خودروها، ایجاد خطرات، آلودگی صوتی، افزایش سوخت را به همراه خواهد داشت.

 

مشکلات ترافیک تنها در موارد ذکر شده خلاصه نمی شود، بلکه اگر شخصی در شرایط نامناسب جسمی و دچار بیماری باشد، و قصد رسیدن به بیمارستان برای درمان داشته، اما  ترافیک سنگین خودروها به خطر افتادن جان او خواهد شد.

 

راه های متعددی برای کنترل ترافیک و رفع آنها وجود داشته که می توان به استفاده از حمل و نقل عمومی، ایجاد پارکینگ، رعایت قانون ومقررات ، نصب و تجهیز خیابان ها به علائم راهنمایی و رانندگی و مهمترین آنها ساخت و احداث زیر گذر ها و رو گذر ها در سطح شهرها است.

 

در همین ارتباط جلسه ای در فرمانداری بویراحمد در چند روز گذشته برگزار شد، که  به بیان مشکلات شهراز جمله روانسازی ترافیک در درون سطح شهر پرداخته و این وظیفه به عهده شهرداری محول وخواستار تسریع در روند حل مشکل ترافیک به وسیله احداث زیر گذر و رو گذر، تاکید شد.

 

در رابطه با این جلسه باید گفت شواهد نشان از عدم اقدام جدی شهرداری در رابطه با این موضوع داشته  هرچند داریوش رضایی معاون شهرسازی شهرداری اشارتی مبنی بر طرح های مطالعاتی در رابطه با این موضوع خبر داد، اما نسبت به احداث و ساخت زیر گذر و روگذر و مکان دقیق آن اطلاع چندانی نداشته و همچنین در تماس با معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری پاسخی از آن مکان دریافت نشده است.

 

باتوجه به مطالب فوق، این احتمال وجود دارد، که مردم شهر یاسوج باید در انتظار طولانی برای پیگیری پروژه ها و عملیات عمرانی نظیر زیر گذرو روگذر برای حل ترافیک شهری بوده، به جزء اینکه اقداماتی کارگشا و فنی توسط شهرداری به شهروندان اعلام و اجرا شود.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم