تازه های سایت

پربازدیدها

18. دى 1397 - 14:18
گروه های از ایثارگران و بازنشستگان وجود داشته که برای تامین هزینه های درمانی و بیمه ای با مشکل مواجه بوده، که مسوولان ذی ربی وظیفه داشته با بررسی مشکلات این قشر درصدد حل آنها باشد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛ با مرور تاریخ چهار دهه گذشته انقلاب با ارزش ها و عملکردهایی مواجه خواهیم شد، که زبان از بیان آنها قاصر خواهد بود، یکی از این رویدادها، جنگ هشت ساله دفاع مقدس بوده، که قشر زیادی از مردم ایران برای دفاع از انقلاب و اسلام به میدان های نبرد رهسپار شدند.

 

از خودگذشتگی ها و جانفشانی های رزمندگان دیروز، سبب استقلال و آزادی ایران اسلامی در امروز شد، اما گروه هایی از این قشر ارزش های دفاع مقدس را با خود به یدک کشیده و آثار آن در اعضای نداشته بدن آنهاست، گروهی دست آنها، عده ای پای آنها و شماری هم از چشم و سایر اعضا و جوارح خود برای دفاع و امنیت انقلاب و اسلام گذشتند.

 

در همین رابطه امروز این قشر به عنوان یادگاران دفاع مقدس به دلیلی مشکلاتی که از جبهه و جنگ با خود دارند، جانباز و ایثارگر نامیده شده، و آنها نباید کمترین دغدغه برای تامین هزینه های خود، از جمله هزینه های درمانی داشته باشند.

 

در همین راستا توسط معاون اول رئیس جمهور مصوبه ای به نام بیمه تکمیلی ایثارگران به دستگاه های اجرایی ابلاغ شد، که طبق اخبار رسیده، با وجود دو ماه از اجرای این مصوبه دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد این مصوبه را پیاده سازی و اجرا نکرده اند.

 

مشاور استاندار در امور ایثارگران در این خصوص گفت: این مصوبه جهت اجرا به دستگاه های اجرایی ابلاغ شده، و اسامی افراد و کسانی که تحت تکفل آنها هستند، به برنامه و بودجه استان اعلام شد، و این سازمان اعلام کرد، باتوجه به اینکه تامین بودجه آنها از طریق سازمانی خواهد بود که فرد درخوات داده است

 

 

محمود داربام اشاره کرد: از تاریخ 96/10/30 دولت اعلام کرده، دستگاه های م اجرایی موظف بوده، نسبت به تامین  و پرداخت هزینه و بیمه درمان ایثارگران که طبق قانون مشخص شده اند، اقدام کنند، که بعد از این ابلاغ، سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای 24 دستگاه که بودجه استانی دریافت می کنند، تقاضای تامین اعتبار مبلغی بر 74میلیارد تومان برای 3444 نفر داشته است.

 

وی بیان کرد: در برخی دستگاه ها که تعداد ایثارگران آنها مانند ثبت احوال، امور آب، امور مالیتی و اقتصاد و دارایی کم بوده،  قرار بر این است، که مشکل آنها به وسیله تامین اعتبارات مورد پیگیری قرار گیرد، اما این موضوع تا اکنون حل نشده است.

 

وی افزود: در شرایط فعلی مشکلات درمانی بازنشستگان مطرح بوده، که سازمان برنامه و بودجه کشور با ارسال نامه ای به رئیس صندوق بازنشستگان ابلاغ کرد از طریق شرکت بیمه دی مشکلات درمانی بازنشستگان ایثارگر بررسی و قرارداد بسته شود، اما این صندوق اعلام کرد باتوجه به مصوبات قانونی، بازنشستگان در همان سازمانی که بازنشسته شده هزینه بیمه و درمان آنها باید تامین شود.

 

 

محمود داربام درپایان گفت: قرار بر این است که طی جلسه ای مشکلات تامین هزینه و بیمه درمانی بازنشستگان ایثارگر درسطح کشور، توسط نهاد ریاست جمهوری جهت حل این مشکلات بررسی شود.

 

انتهای پیام/

 

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم