تازه های سایت

پربازدیدها

17. دى 1397 - 19:12
کمک به اشتغال استان از جمله وظایف مهم مسوولان استانی بوده، در این رابطه میراث، فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری برای توسعه اشتغال، اقدم به حمایت از صنایع دستی، تورهای راهنمای گردشگری، و توجه به صنعت توریسم کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛ یکی از زمینه های رشد و توسعه در حوزه اشتغال، توجه به توانایی های بومی و مهارت های فردی و همچنین ظرفیت های طبیعی و گردشگری بوده، که این امر در حوزه  میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری می تواند مورد بررسی قرار گیرد.

 

در همین ارتباط در بسیاری از کشورهای دنیا، یکی از شاخصه های مهم در توسعه و افزایش اشتغال را توجه به صنعت گردشگری مد نظرقرار داده، و سالانه از این موضوع درآمدها و ارز آوری های زیادی را نصیب کشور خود می کنند.

 

 

رئیس میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری بویراحمدگفت: در این اداره مقوله صنایع دستی را به وسیله آموزش یا توانایی های خود افراد داوطلب را مورد بررسی قرار داده، و درصوتی که توسط کارشناس مهارت آنها تایید شود به آنها کارت شناسایی و پروانه بهره برداری داده شده، ودر صورتی که توانایی آنها گسترده تر باشد، به این قشر مجوز تاسیس کارگاه تجاری اعطا می شود.

 

 

محمد مهدی حسن زاده بیان کرد: بعد از تایید مهارت ها و یا آموزش ها افراد در بخش صنایع دستی به آنها مجوز داده شده، و به آنها تسهیلات، 6 الی 9 درصد پرداخت و حمایت می شوند.

 

حسن زاده اشاره کرد: در بحث گردشگری، افراد  در پروژه های سرمایه گذاری، از طریق ایده یا املاکی که داشته باشند می توانند تقاضایی مبنی بر دریافت تسهیلات گردشگری داشته باشند و  از طرفی دولت از طریق اعطایی تسهیلاتی از صندوق توسعه  ملی به افراد متقاضی  می توانند املاک و تاسیسات خود را بسازند.

 

وی افزود: از دیگر مشاغل در حوزه گردشگری می توان به راهنمایان تور و دفاتر باید اشاره کرد، که صلاحیت آنها  از طریق برگزاری آزمونی تحت عنوان مدیریت سالم و بعد از تایید آنها، اقدام به ایجاد دفاتر مسافرتی و آژانس ها برای راهنمایی مسافر و گردشگر مشغول به کار خواهند شد.

 

انتهای پیام/

 

 

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم