تازه های سایت

پربازدیدها

17. دى 1397 - 10:47
یکی از مجصولاتی که در سبد غذایی خانوارها دارای اهمیت بوده ماهی است، که به دلیل همین موضوع این ماده غذایی باید طبق قیمت مصوب به فروش رسیده تا زمینه هر گونه سوءاستفاده برچیده شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر:نظارت بر قیمت ها در بازار وظیفه اداره صنعت و معدن و تجارت استان بوده، که در این رابطه مسئولان مربوطه وظیفه داشته با رصد بازار از هرگونه افزایش قیمت، خارج از نرخ مصوب خودداری کرده و با متخلفان برخورد کنند.

 

در گذشته بازارچه ماهی در شهر یاسوج به نوعی، نیاز مردم به این محصول را تامین می کرد، اما با تعطیلی آن مطابق با گفته های شهرداری به دلیل بررسی و بهینه سازی موضوع توزیع ماهی و استفاده مناسب از کاربری این بازارچه و همچنین بوی بد ماهی و پسماند آن سب نارضایتی مردم حوالی بازارچه ماهی شده بود، بنابراین تعطیل شد(متن خبر را اینجا بخوانید)

 

یکی از محصولاتی که در سبد غذایی خانوارها دارای اهمیت بوده ماهی است، که به دلیل همین موضوع این ماده غذایی باید طبق قیمت مصوب به فروش رسیده تا زمینه هر گونه سوءاستفاده برچیده شد.

 

در همین رابطه معاون بازرسی اداره صمت استان گفت: برای نظارت بر قیمت ماهی، نامه ای را به اداره شیلات استان برای قیمت گذاری فرستاده شد، و بیان شد آخرین قیمت را جهت ابلاغ اعلام شود، تا بازرسان اداره صمت بتوانند بر قیمت ها نظارت کنند.

 

روح الله باقری بیان کرد: گروهی از ماهی فروشان که قبلا دارای پروانه صنفی بودند، و اقدام به فروش خارج از قیمت مصوب داشتند، پرونده تخلف برای آنها  تشکیل شده است.

 

باقری اشاره کرد: بعد از تعطیلی بازار ماهی فروشان، کسانی که اقدام به فروش ماهی کرده، متاسفانه هیچ گونه پروانه کسب و یا پروانه صنفی از نهاد و ارگانی نداشته، بنابراین اداره صمت نمی تواند با آنها برخورد کند زیرا، آنها پروانه صنفی مجاز از این اداره ندارند.

 

وی افزود: افرادی که فاقد پروانه کسب یا پروانه صنفی بوده، و توسط خودروهای خود اقدام به فروش ماهی می کنند، به عنوان صدمعبر شناخته می شوند که توسط شهرداری باید جمع آوری شوند.

 

 

بررسی مسئله گروهی از ماهی فروشان نشان می دهد، به دلیل اینکه مکان مناسبی برای کسب ندارند و از طرفی نظارتی برای فروش مواد غذایی صورت نمی گیرد اقدام به عرضه ماهی با قیمت های بالا داشته که در این رابطه پیشنهاد می شود در مرتبه اول شهرداری به عنوان ارگانی که بازارچه ماهی را تعطیل کرد، مکان مناسبی برای آنها در نظر گرفته و در مرحله دوم اداره صمت استان وظیفه داشته بعد از دریافت آخرین قیمت ماهی از اداره شیلات، نظارت خود را به طور رسمی آغاز کند.

 

از طرفی باید گفت بررسی این موضوع نباید به زمان طولانی بینجامد بلکه مردم به علت نیاز خود باید این محصول را با قیمت مناسب خریداری کنند، بنابراین مسوولان ذی ربط وظیفه داشته این محصول را در کمترین زمان ممکن در اختیار مردم قرار دهند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم