تازه های سایت

پربازدیدها

16. دى 1397 - 20:54
شهر یاسوج به دلایل افزایش جمعیت، و همچنین اضافه شدن خودروها از گذشته تا اکنون با ترافیک در سطح خیابان های مواجه شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛ شهر یاسوج به دلایل افزایش جمعیت، و همچنین اضافه شدن خودروها از گذشته تا اکنون با ترافیک در سطح خیابان های مواجه شده است.

 

در همین ارتباط مشاهده شده پارک دوبل، توقف های غیر ضروری، ایستگاه های تاکسی ها در سطح شهر بر این مشکلات اضافه کرده است.

 

 

باید گفت چند موضوع می تواند برای ترافیک سطح شهر یاسوج کارگشا باشد، که می توان به  افزایش تعداد پارکینگ برای خودروها، افزاش ناوگان حمل و نقل عمومی و فرهنگ استفاده از این ناوگان، توجه و توسعه زیر ساخت ها، را می توان اشاره کرد.

 

 

در همین ارتباط در سطح شهر یاسوج و در کنار سه راه بیمارستان ورزشگاه تختی قرار داشته، باید اشاره کرد هرچند این ورزشگاه جهت انجام ورزش های گروهی نظیر فوتبال طراحی شده، اما با وجود ورزشگاه 15000 نفری دولت آباد، این ورزشگاه  دیگر نمی تواند به عنوان وسیله ای برای برگزاری مراسمات ورزشی باشد.

 

 

در همین ارتباط باید پرسید وقتی ورزشگاه 15000 نفری دولت آباد به مرحله بهره برداری رسیده، چرا باید از ورزشگاه در سطح شهر استفاده کرد، که می تواند در هگام برگزاری مراسمات خود سبب ایجاد مشکلاتی برای شهروندان باشد.

 

وقتی از ترافیک سطح شهر صحبت می شود باید به دنبال راهکار مناسب جهت حل ترافیک هم بود، که دراین ارتباط ورزشگاه تختی می تواند با مساحت بزرگ آن به عنوان مکانی برای پارکینگ خودروها در سطح شهر تبدیل شود، و انجام مراسمات ورزشی به ورزشگاه 15000 هزاری نفری واقع در دولت آباد منتقل شود.

 

اگر ورزشگاه فوق کاربری آن به پارکینگ شهری تغییر یابد، شاهد کاهش ترافیک در سطح شهر یاسوج خواهیم بود، زیرا بخش متوسطی از ترافیک شهر ناشی از پارک نامناسب خودروها و عدم وجود پارکینگ مناسب است، یا از طرفی می تواند به ایستگاه بزرگ تاکسی های درون شهری به جهت تجمیع آنها در یک نقطه شهر و جلوگیری از پراکندگی این ایستگاه ها و کاهش مشکلات ناشی از آنها شد.

 

 

 

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم